Avaleht / Uudised

Tööminutid: Kuidas eristada töölepingut võlaõiguslikest lepingutest

16.09.201316. septembri Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal "Kuidas eristada töölepingut võlaõiguslikest lepingutest.

Viimasel ajal, nagu ikka sügiseti tuleb Tööinspektsiooni vastuvõtule hämmeldunud, nõutuid, vihaseid kodanikke, kellel on näpu vahel mingi leping ja nad on väga nördinud, et saamata on jäänud töötasu teatav osa ja korralikult ei ole töölepingut lõpetatud ja Töötukassa ei võtnud neid ka jutule. Ja kui siis vaadata, et mis leping nendega siis on sõlmitud, siis selgub, et tegemist ei ole töösuhtega ja töölepinguga, mis sellele vastab, vaid hoopis mingisuguse muu võlaõigusliku lepinguga, millest siis kõige levinumateks on töövõtulepingud, käsunduslepingud, ning teenuseosutamise lepingud. Tööminutite saade annab ülevaate, kuidas neid lepinguid omavahel eristada ja mis on töösuhtes just kasulik tööleping sõlmida. Saadet saab kuulata siit.

Samal teemal leiab infot ka Tööelu portaali teemalehelt Tööleping ja selle tunnused, Lepingu eelsed läbirääkimised, Töölepingu sõlmimine, Tähtajaline tööleping.
 
Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Kuidas eristada töölepingut võlaõiguslikest lepingutest
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks