Avaleht / Uudised

Kas tasulised tervisepäevad on olemas?

11.09.2013Kümmekond aastat tagasi ehk enne 1. oktoobrit 2002. a. kehtinud ravikindlustusseadus andis töötajale õiguse puududa aastas kolm päeva tervislikel põhjustel või perekonnaliikme hooldamise eesmärgil ilma arstitõendita. Nende päevade eest ei maksnud töötajale ei tööandja ega haigekassa.

Pärast ravikindlustusseaduse muutumist jäi tervisepäevade kasutamise õigus alles ainult neil töötajatel, kellel oli see võimalus kirja pandud kollektiivlepingusse. Samas on ka mitmed tööandjad, kes tähtsustavad oma töötajate tervist, kirjutanud nn tervisepäevad töötajate töölepingutesse kui firmasoodustuse. Taolist töölepingut omaval töötajal on seega lubatud puududa tervislikel põhjustel (näiteks kerge külmetushaigus) kuni kolm tööpäeva aastas, tema keskmine palk nende päevade eest aga säilib. Taoliste tervise parandamiseks ette nähtud päevade võimaldamise võib tööandja kirja panna ka ettevõtte töökorralduse reeglitesse või töösisekorraeeskirjadesse.

Autor: Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski 

Allikas: Tööinspektsioon 

 

Tagasi
Kas tasulised tervisepäevad on olemas?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks