Avaleht / Uudised

Sotsiaalminister kohtub kollektiivsete töösuhete arutelul töösuhete osapooltega

30.08.2013Tööturu osapooled arutavad täna teist päeva kollektiivläbirääkimiste ja kollektiivse töötüli lahendamise seaduse töödokumendi üle. Tänasel kohtumisel osaleb ka sotsiaalminister Taavi Rõivas.

2012. aasta mais alustas Sotsiaalministeerium töösuhte osapooltega sisulisi konsultatsioone kollektiivsete töösuhete tuleviku osas. Tööandjatel ja ametiühingutel on võimalik uue seaduse kontekstis sotsiaalministriga arutada just nende jaoks põletavaid teemasid.

"Uut regulatsiooni luues on üheks eesmärgiks, et  seadus oleks inimestele arusaadavam," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. "Näiteks peab töötajal olema võimalik hinnata, kas streik, milles ta osaleda kavatseb on seaduslik. Oluline on ka see, et streik peaks olema töötingimuste parandamiseks, mitte poliitiliste nõudmiste esitamiseks. Samuti arvestame elanikkonna huvidega, püüdes luua efektiivset minimaalse teenuse määramise süsteemi, mis tagab streigi korral näiteks tervishoiuteenuste, elektrienergia ja kütte kättesaadavuse tarbijale vähemalt minimaalses määras," lisas ta.

Lisaks Sotsiaalministeeriumi esindajatele osalevad kohtumisel Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Ametiühingute Keskliidu, Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon TALO, Justiitsministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Siseministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Tööinspektsiooni esindajad ja riiklik lepitaja.

Helena Nõmmik
Sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik
Telefon 626 9321; 5330 4974
helena.nommik@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium

Tagasi
Sotsiaalminister kohtub kollektiivsete töösuhete arutelul töösuhete osapooltega
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks