Avaleht / Uudised

Tööminutid: Koondamine

30.08.201326. augustil Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal koondamine.

Koondamiseks loetakse tööanda poolt erakorralist töösuhte lõpetamist, töösuhte ülesütlemist töötajale, majanduslikel põhjustel. Sellepärast, et töösuhte jätkamine varem kokkulepitud tingimustel muutub võimatuks, kas töömahu vähenemise, tööde ümberkorraldamise, töö lõppemise korral või selle tõttu, et tööandja lõpetab oma tegevuse, on pankrott välja kuulutatud või pankroti raugemine. Ühesõnaga tööd pole ja töötajale öeldakse töösuhe üles. Tööinspektsiooni jurist toob näite ka kohtulahendist, kus töötaja koondamine ei olnud seadustega kooskõlas ning töötaja saavutas võidu. Mida peab tööandja koondamisel silmas pidama, keda ei tohi koondada ning kellel on eelis j amillised on ette teatamise tähtajad saab kuulata juba siit.

Samal teemal leiab infot ka Tööelu portaali teemalehelt Töölepingu ülesütlemine tööandja algatusel.
Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Koondamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks