Avaleht / Uudised

Tööminutid: Ajateenijate mured

21.08.201319. augustil Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal "Sõdurpoiste mured".

Paar korda aastas võetakse Eestis nii poisse kui ka tüdrukuid ajateenistusse. Paljud neist aga juba töötasid kindlatel ametikohtadel ning nüüd tuleb neil ajateenistuse ajaks töösuhe peatada. Kahjuks on nii ajateenistusse minejatel kui ka tööandjatel väga vähe teadmisi oma õigustest ja kohustustest, mida sellises olukorras tegema peab.

Varem ütles töölepingu seadus, et ajateenistusse kutsumise ajal on tööleping töötajaga peatunud, siis nüüd sellist peatumise mõistet töölepingu seaduses enam ei ole, kuid on öeldud, et töötajal on õigus keelduda töö tegemisest, ajal mil ta on ajateenistuses, asendusteenistuses või õppekogunemistel. Kuidas täpselt toimida, kui pikalt tuleb ajateenistusse kutsutul tööandjale ette teatada oma minekust, kas arstlikus komisjonis võib käia töö ajast ning paljudele teistel küsimustele kuulete vastust saadet kuulates. Saade on kuulatav siit.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Ajateenijate mured
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks