Avaleht / Uudised

Kaugtöö kogub populaarsust

14.08.2013Tänapäevased tehnilised vahendid ning interneti lai levik võimaldavad paindlikumaid töösuhteid, mille üheks väljenduseks on kindlasti kaugtöö. Euroopa sotsiaalpartnerite kokkulepe defineerib kaugtööd kui töö korraldamise ja/või -teostamise vormi, kus infotehnoloogia abil ja töölepingu või töösuhte kontekstis viiakse tööd, mida on võimalik viia läbi ka tööandja ruumides, regulaarselt läbi väljaspool tööandja ruume (Euroopa Liidu tasandi sotsiaalpartnerite kokkulepped, kogumik).

Kaugtööd on võimalik teha nii kodus, lennukis kui ka reisil olles. Siinjuures tekib aga palju küsimusi: Kuidas reguleeritakse töötaja ja tööandja vahelisi suhteid? Millised on tööandja kulud kaugtöötaja puhul? Kuidas arvestada kaugtöötaja tööaega? 

Käesolev Spetsialisti ajakirjanumber kajastab põhjalikult kaugtöö olemust ning tööandja ja töötaja vahelisi suhteid. Targa Töö Ühingu projektijuht Kadri Seeder kirjutab töökorraldusest üldiselt ning täpsemalt ka kaugtöö rakendamise kasuteguritest tööandjale ning töötajale. Rohtla Law Office OÜ partner Thea Rohtla räägib, mida silmas pidada töölepingu sõlmimisel kaugtöötajaga. Sarnasel teemal, kuid teise nurga alt - töö- ja puhkeaja reguleerimisest - kirjutab Heli Raidve Tööõigusabi juhataja Heli Raidve. 

Advokaadibüroo Sorainen maksuõiguse jurist Tanel Molok selgitab, kes ja millises ulatuses peab kandma kodukontori kulud. Samal teemal, kuid raamatupidamislikust vaatenurgast räägivad kulude kajastamisest KPMG Baltics OÜ spetsialistid Ursula Noorväli ja Regina Valge.

Ajakiri on PDF formaadis ja loetav nii nutitelefonides kui ka tahvelarvutites. Ajakirja saate lugeda või alla laadida siit

Spetsialist on 2011. aasta augustist ilmuv raamatupidamis- ja maksuinfoajakiri, mille eesmärk on jagada huvilistele raamatupidamise, maksu- ja tööõigusalast teavet.

Allikas: Raamatupidamis- ja maksuportaal 

Tagasi
Kaugtöö kogub populaarsust
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks