Avaleht / Uudised

Napo uusim film pöörab tähelepanu libisemisele ja komistamisele töökohal

09.08.2013Libisemine ja komistamine on levinud ohud, mis igal aastal põhjustavad kümneid tuhandeid õnnetusi töökohtadel. Ka Tööinspektsiooni 2013 aasta esimese poolaasta statistika kinnitab seda (neljandik tööõnnetustest Eestis toimus libisemise, kukkumise või komistamise tagajärjel).

Enamik libisemisi esineb märjal või “saastunud” pinnal ning komistamised leiavad aset seoses halva töökoha korrashoiuga. Lahendused on sageli lihtsad ja tasuvad ennast ära. Riskihindamisel tuleb kindlaks määrata vajalikud kontrollimeetodid, mis hõlmavad saastamise ja lekete ennetamist, sobivaid jalatseid, töökoha planeerimist ja hooldust, sobivat põrandakatet, head töökoha korrashoidu ning tõhusat väljaõpet ja juhendamist.

See film, mis sobib kõikide tegevusharude ja tasandite töötajatele, püüab tutvustada häid tavasid ja rõhutab, et libisemise ja komistamise tagajärjel toimunud õnnetused “ei ole naljaasi”.

Vaata Napo filmi siit

Allikas: EU-OSHA ja Tööinspektsioon 

Tagasi
Napo uusim film pöörab tähelepanu libisemisele ja komistamisele töökohal
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks