Avaleht / Uudised

Tööminutid: tähtajaline tööleping

31.07.2013


29. juuli Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel tähtajalisest töölepingust.

Seadus eeldab, et tööleping sõlmitakse tähtajatult. Kui tööandja soov on sõlmida töötajaga tähtajaline tööleping, peab selleks olema töö ajutisest tähtajalisest iseloomust tulenev mõjuv põhjus. Tähtajalise töölepingu võib sõlmida näiteks hooajatöö tegemise või ajutiselt suurenenud töömahu tõttu, aga ka näiteks ajutiselt äraoleva töötaja asendamise ajaks.

Kui pikk tohib olla katseaeg tähtajalise lepingu puhul, millal loetakse tähtajalist töölepingut hoopis tähtajatuks ning kui kerge või raske on sellist lepingut üles öelda, saab kuulata siit.

Lisaks saab lugeda samal teemal Tööelu portaalist Tähtajalise töölepingu teemalehelt.

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00–10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui ka töötajale. Räägitakse töö- ja puhkeajast, töölepingu seadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: tähtajaline tööleping
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks