Avaleht / Uudised

Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatav „Parima koolisöökla“ konkurss tõi osalema 21 kooli 12 maakonnast

25.07.2013Üheksa kooli osaleb konkursil esmakordselt, samuti on esimest korda konkursil Hiiumaa esindaja.

Kaheksandat korda peetaval konkursil osalevad Kehra Gümnaasium, Laagna Gümnaasium, Nõmme Põhikool, Rahumäe Põhikool, Tallinna 9. Kool, Kammeri Kool, Tartu Tamme Gümnaasium, Häädemeeste Keskkool,
Paikuse Põhikool, Surju Põhikool-Lasteaed, Jõhvi Gümnaasium,
Kuressaare Gümnaasium, Luua Algkool, Martna Põhikool, Sõmeru Põhikool, Misso Kool, Parksepa Keskkool,  Paide Valla Lasteaed-Kool,
Türi Toimetulekukool, Põlva Ühisgümnaasium ja Palade Põhikool.

Eesti parim koolisöökla selgub oktoobri lõpus Tallinna toidumessil peetavas finaalis, kus kokkadel tuleb etteantud aja jooksul valmistada koolipäeva näidislõuna ning üks uuenduslik lisaroog. Finaalis osaleb kuus kooli.
Millised osalevatest koolidest lõppvõistlusele pääsevad selgub 3. oktoobriks, mil toiduasjatundjatest koosnev žürii on läbi vaadanud ja hinnanud koolidelt eelvooru laekunud materjalid. 

Konkursi „Parim Koolisöökla“ eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu koolitoidule ja selle valmistajatele ning samas tõsta konkursi läbi ka koolikokkade professionaalsust ja koolitoidu kvaliteeti.

Tänavuse konkursi peaauhinnaks on reis Stockholmi GastroNord messile. Kõikidele finalistidele on toetajate poolt välja pandud ka kingitused. Lisaks saavad kõik koolid, kes konkursil osalevad, Tervise Arengu Instituudilt individuaalse analüüsi ja soovitused.

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
telefon 659 3906; 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee 

Allikas: Tervise Arengu Instituut

Tagasi
Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatav „Parima koolisöökla“ konkurss tõi osalema 21 kooli 12 maakonnast
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks