Avaleht / Uudised

Tervise Arengu Instituut alustab puu- ja köögivilja kampaaniaga "Sööme ära!"

17.09.2012Tervise Arengu Instituudi tänavuaastane puu- ja köögiviljade kampaania algab 17. septembril ning keskendub eelkõige naistel vanuses 18–49, kes hoolitsevad pere toidulaua eest. Kampaania eesmärk on mõjutada inimesi sööma 5 portsjonit (ehk peotäit) puu- ja köögivilju päevas.

Kampaania raames kutsub Tervise Arengu Instituut inimesi „ära sööma" ja osalema aktsioonis, mille käigus püütakse välja selgitada kõige rohkem puu- ja köögivilju sööv kodukoht Eestis. "Sööme ära!" aktsiooniga saab liituda www.toitumine.eekampaanialehel.

Iga liituja lisab andmetele koduvalla või -linna nime, Tervise Arengu Instituut jagab maavalitsuse elanike arvu kampaanias osalejate arvuga ja nii selgub kõige tervislikumalt toituvate elanikega valla või linna nimi.  

Kampaanias on oodatud osalema söögikohad, kellel on võimalus teha puu- ja köögiviljarikastele toitudele eripakkumine. Pakkumised saavad üleval olema kampaanialehel. Samuti osalevad kampaanias suuremad kaubandusketid nagu Selver, Prisma, Maksimarket, Konsum, A&O, Comarket ja Maxima.

Osalema on väga oodatud ka töökohad, kes soovivad kampaania ajal oma töötajate tervisliku toitumise alast teadlikkust tõsta, pakkudes oma sööklates puu- ja köögiviljarikkaid toite või korraldades muid asjakohaseid ettevõtmisi.

Enne iga tööpäeva lõppu laetakse www.toitumine.ee lehele uus retseptivideo, mis võiks tekitada huvi seda ka ise järgi proovida.

Kampaaniat rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmi „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012" raames.

Lisainfo:
Maris Jakobson
Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik
Tel 659 3906
Mob 5302 2737
maris.jakobson@tai.ee

Allikas: Tervise Arengu Instituut 

Tagasi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks