Avaleht / Uudised

Kui inimene töötab mitmel töökohal, siis kelle ülesanne on jälgida töögraafikuid ja tööaega, et inimesed väsinuna tööle ei tuleks

04.07.20132. juuli Kuku raadio saates "Luubi all" arutleti teemal töötamine mitmel töökohal, mis on viimasel ajal suureks probleemiks kujunemas mitmetes tegevusvaldkondades. Näidetena on meedias välja toodud korrakaitse ja tervishoiu valdkonna töötajad. Seadusest tulenevaid nõudeid tööajale ja töökorraldusele aitab saates lahti selgitada Tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Meeli Miidla-Vanatalu.

Saates tuleb juttu tööaja kestusest ning probleemidest, mis võivad välja kujuneda, kui tööaja norme rikutakse. Samuti selgitatakse, kelle ülesanne on jälgida töögraafikuid ja tööaega, kui inimene töötab mitmel töökohal ning reageerida, et inimesed väsinuna tööle ei tuleks. Millised oleksid võimalused, et selliseid olukordi lahendada ja vältida? Oluline on meeles pidada, et töösuhe on ikkagi kahepoolne ning vastutus ja kohustused on mõlemal poolel. Peab töötaja ise oma tervist hoidma ning  tööandja peab kinni pidama tööaja normidest. Kuula saadet siit.

Tööajast, ületunnitööst, puhkeajast ning töökorralduse reeglitest saab lugeda ka Tööelu portaalist.

Allikas: Kuku 

Tagasi
Kui inimene töötab mitmel töökohal, siis kelle ülesanne on jälgida töögraafikuid ja tööaega, et inimesed väsinuna tööle ei tuleks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks