Avaleht / Uudised

Saaremaa sõitjateveoga tegelevates ettevõtetes leiti mitmeid puudusi

26.06.2013Kolmapäeval ja neljapäeval kontrollis Tööinspektsioon Saaremaal koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti ning Maksu- ja Tolliametiga kahte sõitjateveoga tegelevat ettevõtet.

Tööinspektsiooni peajuristi Liis Naaber-Kalmu sõnul esitati kolmapäeval kontrollitud bussifirmas vaid kahe bussijuhi töö- ja puhkeaja andmed: „Kui vaadata liinide hulka ja pikkust, peaks jääma enamik liine teenindamata, kuna kahe bussijuhiga ei ole see lihtsalt võimalik“. Samas leiti ka andmeid isikute kohta, kellel puudusid töölepingud. „Kokkuvõtteks võib öelda, et firma juhtide sõidu- ja puhkeaja dokumentatsioonis oli väga suuri puudujääke,“ lisas Naaber-Kalm.

Politsei- ja Piirivalveameti komissari Priit Tuuna sõnul tuvastati samal firmal väga kehvas tehnilises seisukorras busse: „Kõrvaldasime ka busse liinileminekust, kuna nende seisukord seda tingis: puudus turvavarustus ning tehniline seisund oli ohtlik.“ Tuuna lisas, et politsei peamine tähelepanu oli pööratud töö- ja puhkeaja seadusest tulenevate nõuete täitmisele ning sõidumeerikute kontrollimisele.

Naaber-Kalmu sõnul oli neljapäeval kontrollitud firmas olukord parem, kuid siiski oli dokumentatsioonis puudujääke. „Mõlemal firmal oli puudujääke dokumentide esitamises ja esines ka teisi rikkumisi. Kõigest saab täpsemalt rääkida pärast menetluse lõppu,“ lisas Naaber-Kalm.

Politseil on raske anda hinnangut konkreetselt Saaremaa bussiettevõtete kohta, kuna ei kontrollitud kõiki ettevõtteid, ning liinibussid osalevad liikluses üle terve Eesti.

Uurimise huvides firmade nimesid ei avaldata.

 

Lisainfo
Sander Sõõrumaa
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
telefon 5699 2324
sander.soorumaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
Saaremaa sõitjateveoga tegelevates ettevõtetes leiti mitmeid puudusi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks