Avaleht / Uudised

Noorte tööpuuduse vähendamine on Eestile oluline

21.06.201320. juunil osales sotsiaalminister Taavi Rõivas Euroopa Liidu sotsiaalministrite kohtumisel Luxembourgis, mille üheks teemaks on noorte murettekitavalt kõrge tööpuudus Euroopas.

Eesti on üle kahekümne protsendi ulatuva noorte töötuse määraga mõnevõrra alla Euroopa keskmise taseme, kuid mitmes EL riigis nagu Kreeka ja Hispaania, ületab noorte töötus koguni 50%-ni. Tänasel kohtumisel otsitakse lahendusi noorte tööpuuduse vähendamiseks. Taavi Rõivase sõnul on noored oluline potentsiaal tööturul ning noorte tööpuuduse vähendamiseks on Eestis kavas rakendada täiendavaid meetmeid nii hariduses kui tööturul.

19. juunil osalesid ministrid Hispaania tööminister pr Fátima Báñez García  kutsel kohtumisel Madriidis, kus samuti arutati võimalusi noorte tööpuuduse vähendamiseks. Muuhulgas arutati Hispaania ettepanekut jätta riikide eelarvedefitsiidi arvestamisest välja noorte tööhõive suurendamiseks suunatud vahendid.  Eesti ettepanekut ei toeta. Minister Taavi Rõivas kutsus üles säilitama eelarve tasakaalu reeglite selgust ja läbipaistvust. "Vaatamata heale eesmärgile ei ole noorte tööpuuduse vähendamiseks suunatud kulude väljajätmine eelarvedefitsiidi arvestamisest õige," ütles minister. "Tegemist oleks eelarve moonutamisega, mis kokkuvõttes võib tulla majanduslikule olukorrale kahjuks ning vastupidiselt soovitule pigem vähendada noorte võimalusi tööd saada," selgitas Rõivas.

Noorte tööpuuduse arutelud Euroopas jätkuvad. 27-28 juuni kogunevad Brüsselis peaministrid ja riigipead, kes on seadnud samuti tähelepanu keskmesse noorte tööhõive toetamise. 3. juulil toimub Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli kutsel Berliinis kõrgetasemeline konverents, kus lisaks EL-i sotsiaalministritele osalevad ka tööturuasutuste juhid.

Fotosid tänasest ja eilsest kohtumisest võite leida Sotsiaalministeeriumi facebooki lehelt: https://www.facebook.com/Sotsiaalministeerium


Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja
telefon 626 9304; 5681 5708
armo.vask@sm.ee 

Tagasi
Noorte tööpuuduse vähendamine on Eestile oluline
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks