Avaleht / Uudised

Inimkaubanduse ohvreid toetavad teenused muutuvad kättesaadavamaks

20.06.2013Sotsiaalministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim allkirjastas lepingud, mis võimaldavad kasutada Norra finantsmehhanismi toetusi perevägivalla ja inimkaubanduse ennetamiseks ja ohvrite toetamiseks. Teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamiseks on kokku planeeritud ligi 1,5 miljonit eurot.

Senisest enam suunatakse tähelepanu inimkaubanduse tõkestamisele. Seda eelkõige rehabilitatsiooni- ja varjupaigateenuse pakkumise ning nõustamisliini toetamisega. "Kui inimesed otsivad või neile pakutakse tööd, on väga oluline, et nad teaksid, milliste kohustustega nad ennast seovad ja millised on tegelikud töötingimused. Sama tähtis on omada infot tööandja tausta kohta," rõhutas Erlenheim. Inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamisliini (+372 6607320) kaudu on võimalik saada näiteks tasuta juriidilist konsultatsiooni töölepingute kohta, nõuandeid välismaale tööle või õppima minemisest, aga ka ohu korral konkreetset abi jne. Möödunud aastal abistati nõustamisliini kaudu 671 inimest.

Lisaks saavad 26. augustini valdkonna huvigrupid, asutused, mittetulundusühingud, kohalikud omavalitsused ja ettevõtete esindajad ning praktikud taotleda toetust soopõhise vägivalla ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Avatud taotlusvooruks on planeeritud 500 000 eurot.

Norra toetusega seonduv info, k.a. avatud taotlusvoorud, on leitav Sotsiaalministeeriumi kodulehelt: www.sm.ee/norra-programmi-uldleht.html.

Lisainfo:
Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja
telefon 626 9304; 5681 5708
armo.vask@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium 

Tagasi
Inimkaubanduse ohvreid toetavad teenused muutuvad kättesaadavamaks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks