Avaleht / Uudised

23. juunile ehk võidupühale vahetult eelnev tööpäev peab olema tavapärasest lühem

19.06.201323.juuni ehk võidupüha on üks nendest päevadest, millele vahetult eelnev tööpäev on töölepingu seaduse § 53 alusel tavapärasest lühem. Kui töötaja töötab 22.juunil, võib ta arvestada, et tema tööpäev lõppeb 3 tundi tavalisest varem.

Tööpäeva lühendamisele on õigus kõikidel töötajatel, sõltumata sellest, mis tööd ta teeb, kuidas tema tööaega arvestatakse või kui pikk on tema tööpäev.

Pühade-eelsed tööpäevad võivad olla tavalisest pingelisemad ja tööpäeva lühendamine ei ole tööandja arvates võimalik. Siin tuleb teada, et tööandjal ei ole õigus ühepoolselt otsustada jätta tööpäev lühendamata. Kui see vajadus siiski on ja töötada tuleks ka sel päeval tavapärase tööajaga, on tööandjal õigus rakendada töötaja tööle ületundidega üksnes viimasega kokkuleppel. Kokku peaks leppima ka selles, kuidas ületunnitöö  hüvitatakse, kas vaba aja võimaldamise või rahalise hüvitusega.

Teadma peab ka seda, et pühade-eelsel päeval töötatud ületunde ei tohi tasaarvestada töötundidega muul ajal, näiteks lugeda 22.juuni tavapäraseks tööpäevaks ja lühendada 3 tunni võrra tööpäeva muul ajal.

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
23. juunile ehk võidupühale vahetult eelnev tööpäev peab olema tavapärasest lühem
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks