Avaleht / Uudised

Uuenenud narko.ee – kellele ja miks

19.06.2013Tervise Arengu Instituudi narkomaaniaalast teavet koondav veebileht narko.ee läbis hiljuti värskenduskuuri, uuenes nii lehe sisu kui väljanägemine.

Peamised uuendused:

  • Varasemaga võrreldes on selgemalt määratletud sihtgrupid ja välja toodud eri veebikülastaja rollidele (uimastisõltlane, sõltlase sõber või pereliige, tööandja jm)suunatud info.
  • Täienenud on uimastite kirjelduse osa, mis on grupeeritud vastavalt uimastitüüpidele. Uuenenud veebis on põhjalikult käsitletud ka n-ö legaalseid uimasteid (sh energiajoogid), rahusteid ja uinuteid ning sissehingatavaid aineid.
  • Väga suurt tähelepanu on pööratud lastevanematele: kuidas aru saada, kas laps tarvitab uimasteid, mis liiki abi laps üldse vajab jmt. Uue teemana on sisse toodud kaassõltuvus.
  • Täiesti uus sisuosa on „Teadmiseks tööandjale", mis annab ülevaate tööandja õigustest ja töökohustustest ning suuniseid, kuidas käituda joobes töötajaga või mida teha, kui on mure ja kahtlus, et kolleeg näib olema hakanud uimasteid tarvitama.
  • Seadusandliku poole käsitluses on lisandunud mõisted dekriminaliseerimine ja legaliseerimine ning välja toodud nende erinevused.

Narko.ee eesmärk on anda objektiivset ja faktidel põhinevat teavet uimastite ja nende kasutamise võimalike tagajärgede kohta. Venekeelne lehekülg on veel uuendamisel, kuid lähiajal on kogu info kättesaadav nii eesti kui vene keeles.

Täname Politsei- ja Piirivalveametit abi eest sisumaterjalide täiendamisel!

Allikas: Tervise Arengu Instituut 

Tagasi
Uuenenud narko.ee – kellele ja miks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks