Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon ning Maksu- ja Tolliamet kontrollisid ERM-i ehitust

03.06.2013Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni inspektorid kontrollisid 31. mail koos Maksu- ja Tolliameti töötajatega ERM-i uue hoone ehitust Raadil. 

Tööinspektorid tuvastasid ehitusplatsil, et ehitusel alltöövõtjana tegutseva Marico Ehitus OÜ töötajatel puudusid turvajalatsid. Töötajate sõnade kohaselt anti neile tööle tulles küll kaitsekiivrid, kaitsekindad ja tööriided, kuid turvajalanõude kohta öeldi, et need tuleb töötajal endal muretseda.  Samas näeb seadus ette, et tööandja annab töötajale isikukaitsevahendid ning korraldab nende hoolduse ja puhastuse oma kulul.

Tööinspektor Küllike Kuusiku sõnul leidsid tööinspektorid puudujääke ka töötajate ohutusalases juhendamises. „Töötajad olid andnud juhendamiste kohta allkirjad juhendeid nägemata. Paljud töötajad ütlesid, et neile oli väga lühidalt tutvustatud ohutuid töövõtteid, kuid põhjalikumat juhendamist ei ole nad saanud. Allkirjad andsid juhendamise ankeedile ka vene keelt kõnelevad töötajad, kes enda sõnade kohaselt ei saanud arugi, kuhu nad alla olid kirjutanud,“ täpsustas Kuusik.

Töötajad täitsid ka Tööinspektsiooni küsitlusankeedi töötamise kohta antud ehitusplatsil - mis ajast töötab, kas on vormistatud tööleping jne. Kahel töötajal ei olnud sõlmitud töölepingut, kuna nende endi sõnade kohaselt on nad alles neil päevil tööle tulnud ja pole veel lepingut jõudnud sõlmida. Täiendavad andmed tööaja arvestuse ja töökorralduse kohta antud objektil esitab tööandja täiendavalt Tööinspektsioonile.

Käesoleva aasta esimese viie kuuga on Tartus ja Tartumaal registreeritud 228 tööõnnetust, neist 40 puhul sai kannatanu raske kehavigastuse. Lisaks on registreeritud 24 õnnetust, mille asjaolud on veel selgitamisel, neist neli rasket. Neli rasket tööõnnetust on juhtunud ehitusplatsidel. Aprillis kukkus katust puhastades isikukaitsevahendeid mitte kasutanud töötaja katuselt alla. Teine raske kehavigastusega lõppenud tööõnnetus oli seotud töövahendi kasutamisega. Kasutatav tööriist polnud töökorras ja kuigi töötaja oli andnud allkirja kasutusjuhendiga tutvumise kohta, tuvastas tööõnnetust uurinud tööinspektor, et reaalselt polnud kannatanu selle töövahendi kasutusjuhendiga tutvunud. Tartu idaümbersõidu ehitusel on toimunud kaks raske kehavigastusega lõppenud tööõnnetust. Raske jalavigastuse sai kaevetööde kindlustamata ohutsooni sisenenud töötaja. Teise puhul sisenes viadukti ehitustöödel märgistamata ohualasse tööline, kelle kätt vigastas demontaaži käigus allakukkunud metalltala.

Lisainfo:
Kaja Tamm
Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni teabespetsialist
telefon 5623 0355
kaja.tamm@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
Tööinspektsioon ning Maksu- ja Tolliamet kontrollisid ERM-i ehitust
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks