Avaleht / Uudised

Rahvusvaheliste praktikate analüüs tööandja tegevuste kohta terviseseisundist tingitud piiratud töövõimega töötajate tööl hoidmiseks ja nende töökoha säilitamiseks

29.05.201324. mail tutvustati Sotsiaalministeeriumi poolt tellitud uuringut „Rahvusvaheliste praktikate analüüs tööandja tegevuste kohta terviseseisundist tingitud piiratud töövõimega töötajate tööl hoidmiseks ja nende töökoha säilitamiseks". Uuring viidi läbi Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tööõiguse professori Merle Muda poolt.

Analüüsi raames uuriti, millised on tööandja kohustused töökoha hoidmiseks, säilitamiseks ja millised meetmed soodustavad tööandjal rakendada vastavaid tegevusi ning kas need on ülekantavad Eesti õigusruumi. Töös on välja toodud ka järeldusi ja ettepanekuid Eesti õiguse muutmiseks.

Eesti õiguses puudub märkimisväärne regulatsioon tööandja tegevuste kohta terviseseisundist tingitud piiratud töövõimega töötajate tööl hoidmiseks ja nende töökoha säilitamiseks. Kui töötaja jääb Eestis haigeks, siis tööandja jaoks ta „kaob“ kuni paranemiseni. Mõnes riigis on tööandja kaasatud töötaja haigus- ja paranemisfaasis. Nii näiteks Hollandis on tööandjal kohustus osaliselt töövõimetule kindlustada töötajale sobivat tööd ning koostama tema jaoks rehabilitatsiooniprogrammi, mille täitmist ta ka finantseerib. Paljudes riikides on eelnimetatud töötajatel suuremad garantiid, näiteks Saksamaal on terviseseisundist tingitud piiratud töövõimega töötajal õigus nõuda osalist tööaega. Riikides nagu Itaalia ja Prantsusmaa, on kehtestatud ka kvoodid eelnimetatud töötajate töölevõtmiseks (kuid leiti, et vastav meede ei ole olnud tulemuslik). 

Laadi alla uuring

Allikas: Sotsiaalministeerium 

Tagasi
Rahvusvaheliste praktikate analüüs tööandja tegevuste kohta terviseseisundist tingitud piiratud töövõimega töötajate tööl hoidmiseks ja nende töökoha säilitamiseks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks