Avaleht / Uudised

Tööandjad toetavad tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse avalik-õiguslikku mudelit

16.05.2013Tööandjate keskliidu volikogu arutas oma korralisel koosolekul 15. mail töövõimetuskindlustuse reformi, mille tingimuste väljatöötamist veab Sotsiaalministeerium. Volikogu pidas oluliseks, et reformi elluviimine ja töövõime hindamise süsteemi ümberkorraldus ei suurendaks tööandjate kulusid.

Reformiga on tihedalt seotud tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus. Volikogu otsustas toetada tööõnnetuste ja kutsehaiguste kindlustamise avalik-õiguslikku mudelit. Sama seisukohta on toetanud tööandjate keskliidu varasemad volikogud. Tööandjate hinnangul on erakindlustusel põhinev mudel kokkuvõttes kulukam, kuna kindlustusseltsid on kasumit taotlevad ettevõtjad.

„Erakindlustusel põhinev tööõnnetuste kindlustamise mudel ei võimalda tööandjate ega töövõtjate esindajatel kaasa rääkida kindlustuse maksemäärade kujundamisel,“ märkis volikogu esimees Jüri Käo.

Sotsiaalministeerium on lubanud tööõnnetuste ja kutsehaiguste kindlustamise mudelit arutada reformikava hilisemas etapis, kuid keskliidu hinnangul on oluline tööandjate kindel seisukoht välja öelda võimalikul vara.

Tööandjate keskliit esindab 1500 Eesti tööandja huve suhetes seadusandliku võimu, täitevvõimu ja ametiühingutega.

Lisainfo
Marek Sepp
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja/jurist
telefon 699 9306
marek.sepp@employers.ee

Allikas: ETKL

Tagasi
Tööandjad toetavad tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse avalik-õiguslikku mudelit
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks