Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon alustab transpordiga tegelevate ettevõtete teabepäevadega

13.05.2013Üle Eesti toimub kuus teabepäeva, neist esimene täna Pärnus. Teabepäeval käsitletakse sõidu- ja puhkeaja temaatikat ning vedaja vastutust. Räägitakse erinevatest riigisisestest ja Euroopa Liidu õigusaktidest, mis sätestavad sõidukijuhtide töö-, sõidu- ja puhkeaja nõudeid.

Teabepäeva ühe lektori Tööinspektsiooni peajuristi Liis Naaber-Kalmu sõnul esineb palju töö-, sõidu- ja puhkeaja rikkumisi, samuti on sagenenud sõidukijuhtide poolt esitatud kaebuste arv. „Transpordisektori osapooled ei mõista reegleid ühte moodi ja seetõttu ei ole tagatud aus konkurents, töötajate sotsiaalsed õigused ega liiklusohutus. Teabepäevade eesmärk on anda lühidalt ülevaade sõidukijuhtide töö-, sõidu- ja puhkeaja reeglitest ja lisaks rääkida eraldi vedaja vastutusest. Anname ka ülevaate Tööinspektsiooni järelevalve põhimõtetest ja eesmärkidest,“ lisas Naaber-Kalm.
 
Sõidukijuhtidele suunatud teabepäevad toimuvad maikuus peale Pärnu ka Tallinnas ja Tartus, septembrikuus Narvas, Jõhvis ja Tallinnas. Lisaks korraldab Tööinspektsioon töösuhete teemalisi infohommikuid, koolitusi töökeskkonnaspetsialistidele ja väikeettevõtete esindajatele ning tööõigusalaseid loenguid koolinoortele.
 
Teabepäevale registreerumine on avatud Tööinspektsioolni kodulehel ja Tööelu portaali ürituste kalendris.

Allikas: Tööinspektsioon 
Tagasi
Tööinspektsioon alustab transpordiga tegelevate ettevõtete teabepäevadega
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks