Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon esineb 28. septembril Tallinnas toimuval Töömessil

27.09.201228. septembril toimub Euroopa tööhõivepäevade raames töömess, mille korraldavad Töötukassa ja üleeuroopaline tööhõivevõrgustik EURES.

Mess toimub Eesti Rahvusraamatukogus, aadressil Tallinn, Tõnismägi 2.

Uksed on avatud kella kümnest hommikul viieni õhtul (10.00-17.00) ning oodatud on kõik, keda huvitavad erinevad töötamise ja töö leidmise võimalused nii Eestis kui teistes Euroopa riikides.

Messil osalemine on tasuta.

Tööinspektsiooni poolt osaleb töösuhete osakonna peajurist Meeli Miidla-Vanatalu, kes räägib teemal "Eesti tööandja töötaja välismaal ja Eestis". Ettekanne toimub Rahvusraamatukogu nurgasaalis (2 korrusel) kell 10.30.

Töömessile tuleb üle 20 tööandja – esindatud on nii Eestis kui teistes Euroopa riikides (Norra, Rootsi, Suurbritannia, Saksamaa) tegutsevad ettevõtted. Messil osalevatel tööandjatel on huvilistele pakkuda näiteks klienditeenindaja, taksojuhi, puhastusteenindaja, kirjakandja, müüja-kassiiri, kärupaigaldaja-taaraoperaatori, õmbleja, tehniku, turvatöötaja, kulleri, müügiesindaja, telefonioperaatori, telemarketingi konsultandi, kinnisvaramaakleri ja kinnisvarahindaja tööd. Tööd pakutakse ka erivajadustega inimestele.

Mess toimub paralleelselt Rahvusraamatukogu suures ja väikeses konverentsisaalis, samuti nurgasaalis, teise korruse seminari- ja rühmaruumis.

Suurest koverentsisaalist leiab messikülaline kõigi messil osalevate ettevõtete ja organisatsioonide infolauad ja teabematerjalid.

Väikeses saalis saab kuulata pikemaid ettekandeid EURES võrgustiku esindajatelt. Seekordsele messile tulevad Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Ungari, Hispaania, Suurbritannia, Bulgaaria, Hollandi, Prantsusmaa, Läti, Norra ja Soome EURES nõustajad, kes tutvustavad igaüks oma riigi elamis- ja töötingimusi ning annavad nõuandeid, mida konkreetsesse riiki tööd otsides või tööle minnes silmas pidada.

Nurgasaalis toimuvad töötukassa erinevate koostööpartnerite (Tööinspektsioon, Europass jt) ning Eesti ettevõtjate esitlused.

Teise korruse seminariruumis tutvustavad töötukassa spetsialistid teenuseid, millega töötukassa saab töö leidmisele kaasa aidata.

Teise korruse rühmaruumis toimuvad tööotsingu infotunnid.

Kuna sageli on eestlastest tööotsijate esmane sihtkoht Soome, on see ka messil põhjalikumalt esindatud: lisaks Soome EURES nõustajale on kohal KELA (Soome rahvapensioniamet) ja Verohallinto (Soome maksuamet) ning EnterpriseHelsinki (ettevõtluse alustamisega seonduvad küsimused) esindajad. Kohal on ka Soome Ehitusliidu esindajad.

Lähem info messi kohta töötukassa infotelefonilt 15501 ja Eesti EURES kodulehelt www.eures.ee. EURES lehelt leiate ka messi täpsema kava: www.eures.ee/public/Paevakavad_infolehel_20.0 9.12_VEEBIS.pdf.

Lisateave
Töötukassa EURES teenusejuht Marta Traks, marta.traks@tootukassa.ee , 667 9790 ja peaspetsialist Kaire Cocker, kaire.cocker@tootukassa.ee , 667 9791.

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
Tööinspektsioon esineb 28. septembril Tallinnas toimuval Töömessil
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks