Avaleht / Uudised

Tööminutid: Töölepingu erakorraline ülesütlemine

08.05.20136. mai Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal töölepingu erakorraline ülesütlemisest, kui selle algatab tööandja ja tegemist on töötaja poolse, tema isikust tuleneva põhjusega.

Töölepingu seaduse § 88 lõige 1 punkt 2 näeb ette, et tööandja võib, kuigi ei pea, töötajale töösuhte erakorraliselt üles öelda, kui töötaja töötaja juba pikka aega ei ole toime tulnud oma tööülesannete täitmisega nõutaval viisil, sellepärast, et tal on tööoskused vähesed, ta on töökohale sobimatu või lihtsalt kohnematu. Seda kõike võetakse kokku sõnadega töövõime vähenemine.Täpsemalt saab kuulata juba siit.

Teemal töölepingu ülesütlemine töötajast tuleneval põhjusel kohta saab lugeda ka Tööelu portaalist teemalehelt Töölepingu ülesütlemine tööandja algatusel. Lisaks saab teemalehelt Küsimused ja vastused lugeda, mida on inimesed küsinud seoses eelpool nimetatud teemaga ning mida on Tööinspektsioon vastanud. 

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00-10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui töötajale. Räägitakse tööajast, puhkeajast, töölepinguseadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Töölepingu erakorraline ülesütlemine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks