Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon võtab luubi alla uued töötajad

30.04.2013Maikuust alates, kuni aasta lõpuni viib Tööinspektsioon läbi teavitus- ja kontrollikampaania. Selle käigus kontrollitakse uute töötajate  töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid. Uute töötajate all peab Tööinspektsioon silmas alla ühe aasta oma töökohal töötanud inimest.
 
Tööinspektsiooni töötervishoiu peaspetsialisti Silja Soone sõnul tuleneb uute töötajate kontroll tööõnnetuste analüüsimise tulemustest: „Tööinspektsiooni poolt 2012.a. läbiviidud analüüs, tööõnnetuste põhjustest näitas, et üheks enamlevinumaks tööõnnetuse põhjuseks on töötaja puudulik väljaõpe või juhendamine.“ Soon lisas, et 30% kõikidest tööõnnetustest juhtub töötajatega esimesel tööaastal.
 
Kampaania käigus annab Tööinspektsioon välja temaatiline brošüüri, mis keskendub kahele olulisele aspektile tööandja-töötaja vahelises suhtes: töötervishoid-tööohutus ning töösuhted. Lisaks viib Tööinspektsioon läbi neli töötervishoiu, töö-ohutuse ja töösuhete teemalist teabepäeva üle Eesti. 
 
Uute töötajate töötervishoiu, tööohutuse ja töösuhete alast kontrolli viivad läbi kõik tööinspektorid, kes teostavad ettevõtetes töökeskkonnaalast järelevalvet. Tööinspektsioon avaldab kontrolli tulemused 2014. jaanuaris.

Lisainfo:
Sander Sõõrumaa
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
telefon 5699 2324
sander.soorumaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Tööinspektsioon võtab luubi alla uued töötajad
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks