Avaleht / Uudised

Ülemaailmne tööohutuse ja töötervishoiu päev keskendub sel aastal kutsehaiguste ennetamisele

26.04.2013Kutsehaigused on jätkuvalt töösurmade peamiseks põhjuseks üle maailma. Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) andmetel on 2,34 miljonist töösurmast aastas 321 000 põhjustatud õnnetuste tagajärjel. Ülejäänud 2,02 miljonit töösurma aastas on tingitud erinevatest tööst põhjustatud haigustest, seega sureb nende tõttu üle maailma keskmiselt rohkem kui 5500 inimest päevas.


Vähene kutsehaiguste ennetamine avaldab negatiivset mõju nii töötajatele, nende perekondadele kui ka ühiskonnale tervikuna – tekitades tohutuid kulutusi seoses töövõime vähenemise ja sotsiaalkindlustuse süsteemide koormamise tõttu.

Ennetustegevus on palju efektiivsem ja vähem kulukam võrreldes ravi ja rehabilitatsiooni ehk taastusraviga. Kõik riigid saavad omalt poolt anda suure panuse kutsehaiguste ennetamiseks.

Igal aastal koostatakse ILO Tööohutuse ja töötervishoiu ning töökeskkonna programmi käigus aruanne, kus kutsutakse üles kõiki valitsusi, tööandjaid, töötajaid ja ametiühinguid tegema koostööd selle nimel, et arendada ja teostada eesmärgistatud sisepoliitikat ja strateegiaid, mille eesmärgiks oleks ennetada kutsehaigusi ja tööst põhjustatud haigusi.

Rohkem teavet ILO kodulehel

Allikas: ILO

Tagasi
Ülemaailmne tööohutuse ja töötervishoiu päev keskendub sel aastal kutsehaiguste ennetamisele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks