Avaleht / Uudised

Tööminutid: Alaealised tööl

16.04.201315. aprilli Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu teemal alaealised tööl.

Suvi on tulemas ja paljud tööandjad sooviksid anda võimalust  noortele tööl käimiseks. Alates 7 eluaastast kuni 18 eluaastaseks saamiseni võivad alaealised töötada piiratud tingimustes. Kuid ks alaealise töölevõtmine on keerukas, kuidas alaealine töösuhtesse vormistada ja mida nad teha ei tohi, seda kõike saab kuulata Tööminutite saatest. Täpsemalt saab kuulata juba siit.

Alaealiste kohta saab lugeda ka Tööelu portaalist teemalehelt alaealise tööaeg ning noored ja alaealised töötajad. Lisaks saab teemalehelt Küsimused ja vastused (leitavad mõlema teema alt) lugeda, mida on inimesed küsinud seoses alaealiste töölevõtmisega ning mida on Tööinspektsioon vastanud. 

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00-10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui töötajale. Räägitakse tööajast, puhkeajast, töölepinguseadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio

Tagasi
Tööminutid: Alaealised tööl
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks