Avaleht / Uudised

Tööõnnetuste arv kasvas aastaga 11%

08.04.20132012. aastal toimus 4148 tööõnnetust, nendest 3324 juhul said töötajad kerge kehavigastuse, 810 juhul raske kehavigastuse ning 14 tööõnnetust lõppesid surmaga.

Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisbergi sõnul mõjutas õnnetuste hulka töötajate arvu kasv kui ka suurenenud tööintensiivsus. Reisberg lisab, et kui raskete tööõnnetuste arv on jäänud samaks aga kasvanud kergete õnnetuste arv ligi 14%. „Kuna tööõnnetuste kasv on tingitud põhiliselt kergete õnnetuste kasvust, see võib tuleneda asjaolust, et kergetest tööõnnetustest teatatakse paremini ja neid varjatakse vähem,“ arvas Reisberg. 

Tööõnnetusi juhtus enim Tallinnas, Harjumaal ja Tartumaal. 100 000 töötaja kohta registreeritakse enim tööõnnetusi Lääne-Virumaal. Reisbergi sõnul on Lääne-Virumaal õnnetustest teatamine heal tasemel, samuti asuvad Lääne-Virumaal suured tööstused, nagu toiduainete- ja puidutööstus, kus paraku juhtub rohkem õnnetusi.

Tegevusalade lõikes registreeriti eelmine aasta enim tööõnnetusi avaliku halduse ja riigikaitse sektoris. 100 000  töötaja kohta arvestatuna toimus enim tööõnnetusi aga töötleva tööstuse harudes: puidutööstuses 1817, toiduainetööstuses 1758 ning mööblitööstuses 1157. 

Reisbergi sõnul põhjustab enim tööõnnetusi kontrolli kaotamine masinate, transpordivahendite või loomade üle. „Järgnevad õnnetused, mis on seotud libisemise, komistamise või kukkumisega. Need on lihtsad õnnetusjuhtumid, mis ei ole isegi otseselt seotud töö tegemisega, aga moodustavad kokku 24% õnnetustest. Lisaks saaks neid oluliselt vähendada, kui pöörata suuremat tähelepanu liikumisteede korrashoiule,“ märkis Reisberg.  

Statistikaameti andmetel juhtub tööõnnetusi 2,6 korda rohkem kui neid tegelikult registreeritakse, ehitussektoris on registreerimata tööõnnetusi viis korda rohkem.

14 surmaga lõppenud õnnetusest neli toimus veonduses ning kolm ehituses. Põllumajanduses, metallitööstuses ning avaliku halduse ja riigikaitse sektoris leidis aset kaks surmajuhtumit ning üks juhtum mäetööstuse tegevusalas. 

Eestlastega juhtus väljaspool Eestit 174 tööõnnetust, millest kaks lõppes surmaga.


Lisainfo:
Sander Sõõrumaa
Avalike suhete peaspetsialist
Teabeosakond
Tel 5699 2324
sander.soorumaa@ti.ee

A
llikas: Tööinspektsioon  

Tagasi
Tööõnnetuste arv kasvas aastaga 11%
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks