Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon leidis ehituse sihtkontrolli käigus ühe päevaga 134 seaduserikkumist

27.09.2012
26. septembril viis Tööinspektsioon läbi ühepäevase sihtkontrolli, mille käigus külastasid tööinspektorid 56 ehitusobjekti üle Eesti. Kokku leiti 134 õigusaktide nõuete rikkumist.
 
26. septembril toimunud sihtkontrolli käigus leidsid tööinspektorid 25 nõnda ohtlikku olukorda, et vajalik oli viivitamatu sekkumine: 14 korral peatati ohtlik töö ja 11 korral keelustati töövahendi kasutamine. Sealhulgas kõige sagedamini ehk 13 juhul katkestati töö ehitustellingutel ja töölavadel. Valesti paigaldatud telling on eluohtlik: käesoleval aastal lõppes töösurmaga juhtum, kui töödejuht kukkus alla tellingutelt, millel puudusid piirded. Kahel korral peatasid tööinspektorid ehitusel töö, kui ehitajatel oli oht katuselt alla kukkuda, sest nad ei olnud kinnitatud turvarakmete ja -köitega, samuti puudusid katusel allakukkumist takistavad piirded. 6 raskema rikkumise puhul alustas Tööinspektsioon väärteomenetluse tööandja suhtes.
 
Ettevõtetel on kohustus kõrvaldada kõik 134 rikkumist, mida tööinspektorid sihtkontrolli käigus leidsid. Kõige sagedamini ehk 20 objektil leidus puudusi ehitustellingute või redelite juures, näiteks olid kasutusel viletsas korras puidust redelid. 16 korral ei olnud töötajatele tagatud ohutus kõrgustes töötamisel, 15 juhul ei kasutatud vajalikke isikukaitsevahendeid. 10 juhul ei olnud ehitusplats korrektselt piiratud, nii et sinna võisid sattuda ka juhuslikud isikud, näiteks majade ümber mängivad lapsed.
 
Samalaadse ühepäevase üle-eestilise ehituse sihtkontrolli korraldas Tööinspektsioon ka 17. mail. Tookord leidsid sihtkontrolli käigus tööinspektorid 176 rikkumist.
 
Käesoleval aastal on ehitusalal juhtunud 235 õnnetust, mis on 12 % rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. 3 inimest on sel aastal ehitustel töötades hukkunud. Ehitus kui tööõnnetusterohke valdkond on Tööinspektsiooni suurema tähelepanu all ka edaspidi.
 
Lisainfo:
Evelin Kivimaa,
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
Tel: 626 9403, 5699 2324
Evelin.Kivimaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 
Tagasi
Tööinspektsioon leidis ehituse sihtkontrolli käigus ühe päevaga 134 seaduserikkumist
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks