Avaleht / Uudised

Tööandjate konverents küsib: Kuidas me kestame?

04.04.2018


Täna toimuv Eesti Tööandjate Keskliidu konverents Tuulelohe Lend 2018 alapealkirjaga “Kuidas me kestame?”, keskendub Eesti suurimale väljakutsele – vähenevale rahavastikule ja sellest tulenevatele probleemidele ning otsib koos esinejatega neile lahendusi.

 Eesti Tööandjate Kesliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul on Eesti jaoks pikemas perspektiivis suurim väljakutse just meie rahvastikuga seonduv. “Teadlased on sellest probleemist juba aastaid rääkinud, kuid me ei taha või ei julge siiani seda hästi kuulda, sest see on ebamugav tõde. Kuid enam meil pääsu pole - peame nüüd ja praegu tegema nii lühiajalise kui pikaajalise mõjuga otsuseid, et suudaksime rahvana kesta.”

 Konverentsipäeva avasõnad ütleb peaminister Jüri Ratas ja seda juhib Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

 Olukorra tõsidusele vaatab keele ja kultuuri perspektiivist otsa politoloog Rein Taagepera, kes hoiatas meid juba 13 aastat tagasi demograafilise vetsupoti efekti eest. Eesti inimarengu aruande põhjal teeb järeldusi ja ennustab tulevikku rahvastikuteadlane Tiit Tammaru. Nortali asutaja ja juht Priit Alamäe kõneleb spetsialistide puudusest tulenevatest probleemidest ettevõtjatele. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere võtab vaatluse alla looduses toimuvad muudatused, millest ka meil pääsu pole. Maailmas toimuvaid rände- ja tööturutrende lahkavad Euroopa rändevõrgustiku koordinaator Ave Lauren ja MOVE Guides tootejuht Krisjtan Lepik. Majanduslikku vaadet tuleviku majandusele ja tööturule avab majandusteadlane Raul Eamets. Eestis elav venelane Katja Danilova annab edasi oma mõtteid Eestist, siin elamisest ja oma võimalikust tulevikust. Noor ja tegus kodanikuaktivist Martin Noorkõiv kõneleb Eestist tänapäeva noorte pilgu läbi ja sellest, millisena tema näeb oma tulevast elu Eestis.

 Konverentsi viimases osas debateerivad õiguskantsler Ülle Madise juhtimisel meie kestmise lahenduste üle Eesti erakondade naispoliitikud.

 Vaata lisaks ja tutvu programmiga http://www.tuulelohe.ee

 1917 asutatud Eesti Tööandjate Keskliit on Eesti ettevõtteid ja majandusharuliite koondav katusorganisatsioon, mis esindab otse ja läbi haruliitude üle 1500 ettevõtte, mis on tööandjaks enam kui 145 000 töötajale. Tööandjate missiooniks on aidata kaasa Eesti majanduse kasvule ja inimeste elatustaseme tõusule. 

Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit

Tagasi
Tööandjate konverents küsib: Kuidas me kestame?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks