Avaleht / Uudised

Uus ESENER-2 analüüs rõhutab töökohal tekkivate ohutus- ja terviseriskide juhtimise ebakõlasid

15.02.2018


Uus aruanne, milles analüüsitakse uute ja tekkivate riskide Euroopa ettevõtete teise uuringu (ESENER-2) tulemusi, vaatleb laiemalt Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu tavasid. Aruandes rõhutatakse, et kuigi traditsiooniliste ohutusriskidega tegeldakse kogu Euroopas üldjoontes hästi, siis tervise- ja psühhosotsiaalsete riskide haldamine nii heal tasemel ei ole. Tuleb suurendada praegust suundumust pöörata ulatuslikumat tähelepanu tervise- ja psühhosotsiaalsetele riskidele töötervishoiu ja tööohutuse hea tava osana.

Aruandes märgitakse, et juhtkonna suur pühendumus, töötajate esindatus ning kättesaadavad finantsvahendid ja inimressursid muudavad ettevõtetele töötervishoiu ja tööohutuse hea tava juurutamise oluliselt lihtsamaks. Suuremad ettevõtted ning tootmis- ja tööstussektori ettevõtted näitavad üldjuhul suuremat töötervishoiu ja tööohutuse juhtimist, kuid isegi nendes organisatsioonides on fookus ikka veel peamiselt pigem traditsioonilistel ohutusriskidel kui tervise- ja psühhosotsiaalsetel teguritel.

Aruandes tuvastatakse sünergia praeguse ELi poliitika ja tavade vahel, mis annab võimaluse täiendada ja konsolideerida töötervishoiu ja tööohutuse tavas viimastel aastatel tehtud edusamme.

Allikas: EU-OSHA

 

Tagasi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks