Avaleht / Uudised

Tööminutid: Töötasu vähendamine

04.03.20134. märtsi Kuku raadio Tööminutite saates rääkis Neenu teemal, kas ja kuidas saab tööandja ühepoolselt vähendada töötasu.

Üldiselt ei tohi tööandja seda teha, kuid siin on üks eriolukord: kui tööandjast mitteolenevatel majanduslikel põhjustel ettenägematult pole tal võimalik anda töötajale senises mahus tööd ja töötasu. Sel juhul ajutiselt saab tööandja raske aja üleelamiseks vähendada töötaja palka, kuid mitte rohkem kui kolmeks kuuks 12kuise perioodi jooksul. Ent vähemalt miinimumtasu tuleb töötajale maksta ka sel ajal. Töötajal jällegi on õigus otsustada, kas ta on sellega nõus või soovib pigem töölepingu üles öelda ja saada ettenähtud hüvitist, mis on sama suur nagu töötaja saaks koondamise korral. Saade on järelkuulatav siin.

Töötasu vähendamise kohta saab lugeda ka Tööelu portaalist teemalehelt Töötasu vähendamine. Lisaks saab teemalehelt Küsimused ja vastused lugeda, mida on inimesed küsinud seoses eelpool nimetatud teemaga ning mida on Tööinspektsioon vastanud. 

Saade "Tööminutid" on Kuku raadios eetris igal esmaspäeval kell 10.00-10.15. Saade jagab praktilisi näpunäiteid päevakajalistel teemadel nii tööandjale kui töötajale. Räägitakse tööajast, puhkeajast, töölepinguseadusest ja kõigest muust, mis töösuhetes küsimusi tekitab. Saatejuht on Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Neenu Pavel. Saade valmib koostöös Tööinspektsiooniga.

Allikas: Kuku raadio 

Tagasi
Tööminutid: Töötasu vähendamine
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks