Avaleht / Uudised

Libisemine võib kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi

14.12.2017


Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda" on Tööelu portaalis regulaarselt ilmuv rubriik, milles on vaatluse alla võetud üks reaalses elus juhtunud tööõnnetus.

Mis juhtus

Turvatöötaja oli ringkäigul valvatava objekti territooriumil. Minnes sulgema hoone ust ta libastus, kuna lume all oli jää. Libastumise tagajärjel töötaja kukkus, tundis tugevat valu puusas ja ei saanud enam ise püsti tõusta. Abisaamiseks helistas ta kolleegidele, kes sõitsid valvatavale objektile. Kuna ka kolleegide abil ei saanud töötaja ilma valuta püsti seista, kutsuti kiirabi. Haiglas diagnoositi töötajal reieluu murd, mistõttu oli töötaja töövõimetu lausa pool aastat.

Miks juhtus

Turvatöötajal oli valvatava objekti territooriumil vaja liikuda ka kohtades, kus ei olnud hooldatud liikumisteid. Nädal tagasi olnud soojemate ilmadega tekkis lume sulamisest maapinnale vesi, mis ilma külmenedes jäätus ning uuesti sadanud lumi oli katnud jää. Sellistes oludes liikumiseks oli tööandja väljastanud jalanõudele paigaldatavad libisemistõkked. Need olid olemas ka valvataval objektil. Paraku töötaja neid territooriumile minnes jalanõudele ei kinnitanud. Ehkki töötaja oli juhendatud libisemistõkete kasutamise vajadusest ja ta oli teadlik, et need objektil olemas on.

Vaata lisaks Tööelu teemalehte eemaldatavatest libisemiskindlatest vahenditest.

Tagasi
Libisemine võib kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks