Avaleht / Uudised

Kas sinu töökoht võib mõjutada su kopsude tervist? Vasta veebiküsitlusele ja saa teada

29.11.2017


Euroopa Pulmonoloogia Sihtasutus (European Lung Foundation) on välja töötanud uue veebiküsitluse, mis aitab inimestel hinnata, kas nende kopsude tervis võib nende töötingimuste tõttu ohus olla.

Tööga seotud kopsuhaigused on seisundid, mida põhjustavad või süvendavad teatud töökeskkonna ohutegurid.

Paljud inimesed puutuvad oma töökohas kokku kahjulike ainetega nagu puhastusvahendid, erinevad aurud ja tolm. Kui töökohal puuduvad asjakohased kaitsevahendid, võib niisuguste ainete pidev sissehingamine põhjustada või süvendada mitmesuguseid kopsuhaigusi, nende seas astma, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK), kopsuvähk ja silikoos.

Küsimustiku koostas juhtgrupp, kuhu kuuluvad elukutsega seotud kopsuhaiguste eksperdid, esmase tervishoiu professionaalid ja patsiendiesindajad.

Küsimustiku vaatasid üle ja andsid soovitusi Ühendkuningriigi organisatsioonid ELF Patient and Professional Advisory Committees ja Health and Safety Healthy Lung Partnership, ning riiklikke fookuspunkte aitas määrata Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA).

Lühike küsitlus hõlmab küsimusi vastaja sümptomite ja töökoha kohta. Pärast küsitlust esitatakse vastuste põhjal kokkuvõte koos soovitustega, kuidas oma kopse töökohal kaitsta – koos võimaliku soovitusega minna oma kopsude tervise edasiseks uurimiseks perearsti juurde.

Platvorm sisaldab ka faktiteavet paljude erinevate töökohtade kohta, käsitledes mõnda neis esineda võivat ohtu ja iga ohuga seotud kopsude tervise probleeme, samuti abinõusid, mida inimesed saavad rakendada, et nende ohtudega vähem kokku puutuda.

Veebiküsitluse koostamise töörühma kuulunud Iirimaa unehäirete toe sihtasutuse (Sleep Disorder Support Foundation) liige ja endine ELF juhatuse esimees Dan Smyth: “Ma olen väga uhke, et sain aidata ellu viia seda projekti, mis on tervise- ja keskkonnaspetsialistide eduka koostöö tulemus kopsuhaigete patsientide ja nende esindajatega. See lihtne veebiküsitlus toob kopsutervisega seotud riskidesse suuremat selgust, aidates paljudes tööstusharudes töötavaid inimesi.”

Praegu on veebiküsimustik kättesaadav ingliskeelsena,

Kontrolli, kas sinu töökohas on pööratud tähelepanu ohuteguritele, mis võivad mõjutada kopsude tervist.

Allikas: Euroopa Pulmonoloogia Sihtasutus

Tagasi
Kas sinu töökoht võib mõjutada su kopsude tervist? Vasta veebiküsitlusele ja saa teada
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks