Avaleht / Uudised

Pärast töövahendi remontimist tuleb kontrollida selle ohutust ning vajadusel vähendada riske töötajatele

16.11.2017


Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda" on Tööelu portaalis regulaarselt ilmuv rubriik, milles on vaatluse alla võetud üks reaalses elus juhtunud tööõnnetus. Seekordses loos jagame nõuandeid Slovakkias juhtunud tööõnnetuse näitel.

Mis juhtus?

Tööstusliku koksitootmistehase sorteerimismasina operaator alustas tööpäeva.Operaator oli teadlik, et koksisorteerimismasina mõlemad vibroplaadid on katki. Ta oli teavitanud juhtimiskeskust rikkest ja vajadusest remonditööliste järele. 2 tunni möödudes sai ta teate, et vibroplaadid on remonditud ja masinat võib jälle kasutada.

Pärast masina sisselülitamist kuulis ta aga sorteerimismasina ajamist peavõllilt ja korpusest kostuvat ebatavalist müra.Ta hakkas probleemi põhjuse leidmiseks seadet üle vaatama. Sel hetkel surus veorihm parema käe kinni Selle tagajärjel amputeeriti parema käe sõrmeotsad. Operaatori käsi takerdus rihma vahele, kuna  paigaldatud polnud vajalikke kaitsekatteid ja tema kehaosa asus masina ohualas.

Miks juhtus?

1. Ohtlike töövõtete kasutamine, ohualas viibimine.

2. Masina kaitseseadiste puudumine või ebapiisavus.

 Kuidas edaspidi sarnaseid õnnetusi vältida?

  1. Veenduda, et sorteerimismasin kui töövahend ei ohustaks operaatorit. Selleks paigaldada masina ohtlike osade juurde toimivad kaitseseadised, mis vastavad neile kehtivatele ohutus- ja tehnilistele nõuetele.
  2. Korraldada töötajate korduv juhendamine masina ohutust kasutamisest ja keelust viibida masina ohualas.

Tööandja vastutab töötajale väljastatud töövahendite eest. Nõutav on töövahendi ohutuse kontrollimine ja operaatori riski vähendamine. Oluline on meeles pidada, et töötajaid peab töökohaga seonduvatest riskidest teavitama ja tagama, et riskide vähendamiseks ja vältimiseks vajalikke meetmeid ka järgitaks.

Tagasi
Pärast töövahendi remontimist tuleb kontrollida selle ohutust ning vajadusel vähendada riske töötajatele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks