Avaleht / Uudised

Tervislike töökohtade filmiauhinna 2017 võitsid kaks dokumentaalfilmi

09.11.2017


Tööteemaliste filmide auhinda jagasid Lewis Wilcoxi (USA) „Before the bridge“ [„Enne silda“] ja Tuna Kaptani (Saksamaa) „Turtle shells“ [„Kilpkonnakilbid“]. Auhinnad andis üle Euroopa Tööohutuse- ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) Leipzigi dokumentaal- ja animafilmide 60. festivalil (DOK Leipzig).

Režissöör Lewis Wilcoxi vändatud auhinnafilm „Before the bridge“ [„Enne silda“] näitab, kuidas automatiseerimine mõjutab inimkonna tulevikku. Žürii kommenteeris filmi järgmiselt. „Maailma kiired tehnoloogilised ja sotsiaalsed muutused mõjutavad meid kõiki ning muudavad ühtlasi arusaama töö tulevikust.“

Teine võitnud film, Tuna Kaptani „Turtle shells“ [„Kilpkonnakilbid“], on mitme vaatenurgaga ning uurib loomade-, inimeste- ja sõjavahelisi seoseid. Žürii arvates on film „keeruline ja poeetiline arutelu tänapäeva maailma vapustavate rahutuste üle, nagu sõda, rahvasteränne, jõhkrus, ühendades tervikuks ootamatuid tulemusi, sh meie suhetes loomariigiga.“

Veel märkis žürii ära Morteza Atabaki (Türgi) filmi „Alien“ [„Tulnukas“], mis jutustab ketruskojas töötavast vanast mehest.

EU-OSHA eesmärk on julgustada arutelusid tööohutuse ja töötervishoiu üle Euroopas. Ohutute töökohtade filmiauhinna loomise ja rahastamisega soovib EU-OSHA koondada filmid, mis suurendavad tööohutuse ja -tervishoiu teadlikkust ning innustavad režissööre pühenduma rohkem tööteemale, töö olemuse muutumisele ning töötajatele ja töökeskkonnale avalduvatele mõjudele.

Režissöörid jagavad 5000-eurost auhinda ja oma filmide DVD-koopiaid. Nõutavate subtiitritega DVD-sid levitatakse kogu Euroopas linastamiseks ka EU-OSHA riiklikes teabekeskustes. Linastuste eesmärk on julgustada arutelu mitmesugustel tööohutuse ja töötervishoiu teemadel ning eelkõige uute töövormide üle, et teadvustada laiemale vaatajaskonnale tööohutuse ja -tervise tähtsust.

Tänavused auhinnale kandideerinud dokumentaalfilmid paljastavad paljusid tööga seotud mõtlemapanevaid probleeme: Ühendkuningriigi väiketalunike toimetulekuraskused, kaevurite ohtlik elu Boliivia kõrgmäestikes paiknevates kaevanduslaagrites ning ebainimlikud tingimused India hiiglaslikus tekstiilivabrikus.

Allikas: EU-OSHA

Tagasi
Tervislike töökohtade filmiauhinna 2017 võitsid kaks dokumentaalfilmi
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks