Avaleht / Uudised

Sotsiaalministeerium tunnustas maakondlikke terviseedendajaid

25.02.201319. veebruaril toimus Estonia Talveaias esmakordselt Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritus, kuhu oli kutsutud tunnustust saavad inimesed, maavanemad ja maavalitsuse tervisedendajad, Eesti Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi esindajad.

"Eestlased on üha enam teadlikumad tervislikest eluviisidest ning see teeb ainult rõõmu. Tervis on just üks selliseid valdkondi, millele panustades saavad inimesed oma elukvaliteedi parandamiseks ise palju ära teha," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. "Tänavu tunnustasime just neid paikkonnas tegutsevaid tervisedendajaid, kes on tegelenud teadlikkuse tõstmisega toitumise ja liikumise valdkonnas. Aitäh siinkohal kõigile maavalitsustele, kes aitasid paljude tublide inimeste seast need kõige tublimad üles leida," lisas minister Rõivas tunnustusüritusel.

Iga aasta alguses edastab Sotsiaalministeerium maavalitsustele aasta prioriteetse teema, mis on aluseks maakonnas tunnustust vääriva inimese väljavalimisel. Tunnustamise süsteem ei ole piiratud ainult maavalitsuste või kohalike omavalitsuste juures töötavate spetsialistidega, vaid esitada võib kõiki inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäevatöö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult.

Igal aastal tunnustatakse kuni 15 inimest, igast maakonnast ühte. Tervisedendajate tunnustamise üritus hakkab toimuma veebruarikuus ja seda korraldab Sotsiaalministeerium, mis tähendab, et aasta jooksul on kõikidel aktiivsetel terviseedendajatel võimalus silma paista ja järgmise aasta alguses riiklik tunnustus vastu võtta.

Tänavusel Maakondlike Tervisedendajate tunnustamisüritusel tunnustati:
Harjumaa            Sirje Saulep
Hiiumaa              Margit Kagadze
Ida- Virumaa       Svetlana Podtsepajeva
Jõgevamaa         Maiu Veltbach
Järvamaa            Annika Aava
Läänemaa          Hele Leek- Ambur
Lääne-Virumaa  Olga Boitsov
Põlvamaa           Ene Mattus
Pärnumaa          Eha Vellend
Raplamaa          Aivo Sildvee
Saaremaa          Imbi Jäe
Tartumaa           Lea Saul
Valgamaa          Lelil Saluveer
Viljandimaa       Anu Johani
Võrumaa            Marianne Hermann

Lisainfo:
Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja
Tel: 6269  304; 56 815 708
armo.vask@sm.ee

Allikas: Sotsiaalministeerium 

Tagasi
Sotsiaalministeerium tunnustas maakondlikke terviseedendajaid
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks