Avaleht / Uudised

Tallinnas toimub rahvusvaheline mitmekesisuse konverents

06.11.2017


Täna ja homme toimub Tallinnas konverents „Mitmekesisus ja juhtimine muutuvas maailmas“, kus räägitakse tehnoloogia, ettevõtete ja uute ärimudelite mõjust soolise, etnilise, religioosse, seksuaalse, aga ka vanuselise mitmekesisuse edendamisel. Üritusel osalevad ettevõtete juhatuste esindajad, mitmekesisuse seisukohalt silmapaistvad ettevõtted, teadlased, poliitikakujundajad, kodanikuühiskonnaorganisatsioonid jpt.

„Paljud ettevõtted on mõistnud, et inimeste mitmekesisus on konkurentsieelis, mitte probleem," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Diskrimineerimine pole mitte üksnes ebainimlik, vaid see on ettevõttele ka majanduslikult kahjulik. Kui inimesed tunnevad, et nende erinevusi nähakse organisatsioonis väärtusena, on nad motiveeritumad, nende pühendumus oma tööle on suurem ning töötulemused paremad.“

Turu-uuringute AS läbi viidud avaliku arvamuse uuringust selgub, et suur osa (81%) Eesti elanikest on arvamusel, et tööandjad peaksid oma töötajaid rohkem teavitama võrdse kohtlemise põhimõtetest. Veelgi enam (83%) inimesi peab oluliseks, et ettevõtted ja organisatsioonid pööraksid oma tegevuses rohkem tähelepanu võrdsele kohtlemisele. Konverentsil selgitavad tuntud ettevõtete juhid ja esindajad läbi praktiliste näidete, miks nende jaoks on inimeste erinevuste austamine oluline ning kuidas on see seotud juhtimise ja eduka ning kasumliku äritegevusega. 

2012.aastast alates on Eesti ettevõtetel, avaliku sektori organisatsioonidel ja vabaühendustel olnud võimalik liituda Eesti mitmekesisuse kokkuleppega. Mitmekesisuse kokkuleppega kinnitab liituja, et lähtub oma töös võrdse kohtlemise põhimõtetest ja kohtleb oma töötajaid, kliente ning koostööpartnereid nendest põhimõtetest lähtuvalt. Kokkuleppe tegevust koordineerib Eesti Inimõiguste Keskus. Möödunud nädalal möödus viis aastat sellest, kui Eesti liitus mitmekesisuse leppega.

Vaata lisaks Eesti Inimõiguste Keskuse kodulehelt. Konverentsi korraldavad Sotsiaalministeerium, Euroopa Komisjon ja Eesti Inimõiguste Keskus. Ürituse otseülekannet saab jälgida Delfi kodulehelt.

FOto: SXC/Vjeran Lisjak

Tagasi
Tallinnas toimub rahvusvaheline mitmekesisuse konverents
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks