Avaleht / Uudised

Tööinspektsiooni uus Tallinna-kodu Mustamäe mändide all

12.09.2017


„Nüüd elan Mustamäel, korter on aus ja hea, ning selle õnne eest Fortunat kiitma pean...“ laulis Voldemar Kuslap aastal 1971. Toona hakati rajama Mustamäe alla All-Nõmmet, millest arendati üheksa mikrorajooniga Mustamäe. Selle aasta 1. mai seisuga elab Mustamäel 67 757 elanikku. Kui Mustamäe oleks linn, siis elanike arvult oleks ta Eesti kolmas Tartu ja Narva järel (Pärnus on „ainult“ 40 702 elanikku). Nüüd saab Mustamäe koduks ka Tööinspektsioonile.

Mis Fortuna Tööinspektsiooni Mustamäele aitas? Sel suvel on riigiasutustel pealinnas palju kolimist ning kolimisfirmadel käed-jalad tööd täis. Valmis sai n-ö superministeerium Liivalaia ristmikul aadressil Suur-Ameerika 1 / Väike-Ameerika 2, kuhu kolivad neli ministeeriumi: rahandus-, majandus- ja kommunikatsiooni-, justiits- ning sotsiaalministeerium. Nagu doominokivid, nii mõjutab see kolimine ka teisi riigiasutusi. Tööinspektsioon on seni olnud oma emaministeeriumi, sotsiaalministeeriumi tiiva all Gonsiori 29. See maja aga on nüüdseks uue omaniku saanud ning Tööinspektsioon pidi uue kodu leidma.


Tööinspektsiooni ja Tallinna töövaidluskomisjonide uus asukoht

Mäealuse 2/2, Mustamäe, Tallinn

Kodanike vastuvõtt: kolmas korrus

Kuidas tulla?

bussid 11, 23, 24A Raja peatus

troll 3 Raja peatus


Kolimisprojekti asus juhtima Apo Oja, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja. Tema sõnul ei õnnestunud esialgne plaan, millega inspektsioon oleks kolinud endisesse Terviseameti majja Kotka tänaval ja kuhu oleks klientidel olnud hõlbus ligi pääseda. „Mis parata, kõigil headel mõtetel pole antud täituda,“ tõdes Oja. Sageli on aga nii, et esialgu ebaõnnena paistnud olukord pöördub hoopis paremaks lahenduseks. Nii tundub, et läks ka seekord. „Võtsime lausa 10 pakkumist eraturult,“ jätkab Oja. Kõiki sai kaalutud hoolsalt, sest oli teada, et me ei otsi üksnes kontoripinda laudadele, mille taga inspektorid tööd teha saaksid, vaid uus kodu pidi majutama ka Tallinna töövaidluskomisjonid. „Ja see seadis juba omad tingimused nii ligipääsetavuse kui ka istungiruumide suuruse osas,“ toonitas Oja.

Liisk langes Tehnopoli pakkumise kasuks. Mis see Tehnopol on, kas see on see, mis Ülemistel on, küsisid mitmed kolleegid. Aga ei ole! Tallinnas on kaks kiirelt arenevat ärilinnakut. Üks asub tõesti lennujaama ja raudtee vahel ning selle nimi on Technopolis Ülemiste. Teine aga on Mustamäel, Tallinna Tehnikaülikooli kaitsva selja taga. Ja selle nimi ongi Tehnopol.

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol tutvustab oma kodulehel end kui teadus- ja ärilinnakut, mille eesmärk on edendada Eestis tehnoloogiapõhist ettevõtlust, tuua kokku teadlased ja ettevõtjad ning pakkuda sobivaid tingimusi ja keskkonda läbimurdeliste äriideede elluviimiseks. Praeguseks asub siin juba enam kui 200 ettevõtet, suuremalt jaolt IT-ettevõtted. Nende seas on palju uusi ja alustavaid. Üks neist on näiteks Skype, millest on kujunenud juba omamoodi Eesti visiitkaart. Tarmo Loogil, Tehnopoli arendus- ja kinnisvarajuhil on uue tulija üle hea meel: „Teaduspargi Tehnopol ehk linnak, mis on Eesti üks suurimaid keskusi, kus teadus, ettevõtlus ja innovatsioon kokku saavad, on Tööinspektsiooni jaoks arengu mõttes kindlasti üks strateegilisemaid kohti, kus tegutseda,“ ütles ta.

Tööinspektsiooni kasutusse tuleb kaks korrust moodsas vastvalmivas büroohoones aadressil Mäetaguse 2/2. Teisel korrusel hakkavad paiknema tööruumid, kus asuvad tööle kõik Tallinna kontori töötajad, inspektoritest ja konsultantidest juhtkonnani. Kolmas korrus on mõeldud meie klientidele – siin hakkavad toimuma töövaidluskomisjonide istungid, võetakse vastu dokumente, nõustatakse kliente.

Mustamäele on inimestel palju ebamugavam tulla kui kesklinna, on arvatud. Tegelikult on uus asukoht igati ligipääsetav. Jõuavad ju ka meie uue üleaedse Tallinna Tehnikaülikooli tuhanded tudengid loengutesse ning sajad töötajad tööle. „Linn on loonud mugavad võimalused pääseda meie maja juurde nii trolli kui ka bussiga, peatustest on jalutada vaid 100–200 meetrit,“ ütleb Apo Oja. „Arenduses on kergliiklusteede ehitus, mis võimaldab nii Nõmme, Õismäe kui ka kesklinna suunas rattaga liikuda. Autoga tulijad saavad tasuta maja juures parkida. Unustada ei saa ka seda, et asume nüüd tunduvalt lähemal neile inimestele, kes elavad Mustamäel, Õismäel, Nõmmel, Tabasalus, aga ka näiteks Keilas,“ lisas ta.

Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu ootab Mustamäele kolimist põnevusega ning leiab selles inspektsioonile palju olulist. „Ühte hoonesse kolimine on samm meie visiooni suunas. Tahame olla usaldusväärne riigiasutus, kus töötab hästi koostööd tegev asjatundlik, pühendunud ning uuendusmeelne meeskond. Nüüdsest on ühe katuse all koos kõik Tööinspektsiooni Tallinna töötajad. Saame rohkem üksteisele toetuda, kolleegilt nõu küsida, ise kaasa aidata. Meie uus asukoht Tallinna ja Eesti moodsas arengukeskuses uute ideede ja ettevõtete keskel inspireerib ka meid. Saame oma naabritelt õppida ning aidata neil luua ka oma töökeskkonda uutes tingimustes ohutuks ning töötajate tervist hoidvaks,“ ütles Maripuu. „Ootan põnevusega tööd Mustamäel ning usun, et saame Eesti töötajatele ning tööandjatele olla senisest veelgi paremaks toeks ja abiks.“

Autor: Kristel Abel, Tööinspektsiooni meedianõunik

Lugu ilmus Tööinspektsiooni ajakirja Tööelu 3 numbris

Tagasi
Tööinspektsiooni uus Tallinna-kodu Mustamäe mändide all
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks