Avaleht / Uudised

Uute üldhinnangute kohaselt oli tööõnnetuste ja tööga seotud vigastuste kogukulu Euroopa Liidus 476 miljardit eurot aastas

07.09.2017


Tööohutus ja töötervishoid on selgelt seotud majandustulemustega. Tööohutuse ja töötervishoiu kulude ja tulude projekti uutest hinnangutest selgub, et tööõnnetuste ja kutsehaiguste kulud on Euroopa Liidus igal aastal ligikaudu 476 miljardit eurot. Ainuüksi tööga seotud vähktõve kulu on 119,5 miljardit eurot.

EU-OSHA koos Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni  ja muude partneritega on välja töötanud mudeli, mille alusel hinnata ebatõhusate või puuduvate tööohutuse ja töötervishoiu meetmete ligikaudset majanduskulu. Mudeli alusel saab põhjalikult mõõta tulenevat sotsiaalkoormust, mis võimaldab poliitikakujundajatel paremini mõista puuduliku tööohutuse ja töötervishoiu majandusmõju.

Projekti viimaseid tulemusi ja kättesaadavate andmete interaktiivset visualiseerimisvahendit esitletakse tööohutuse ja töötervishoiu XXI maailmakongressil Singapuris.

Allikas: EU-OSHA

Tagasi
Uute üldhinnangute kohaselt oli tööõnnetuste ja tööga seotud vigastuste kogukulu Euroopa Liidus 476 miljardit eurot aastas
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks