Avaleht / Uudised

Ka sorteerimata jäätmed võivad põhjustada tööõnnetuse

06.07.2017


Uuest aastast hakkas jälle Tööelu portaalis regulaarselt ilmuma rubriik "Juhtunud, kuid võinuks juhtumata jääda", milles on vaatluse alla võetud üks reaalses elus juhtunud tööõnnetus. Tööinspektsiooni spetsialist analüüsib juhtunud õnnetust ning juhib tähelepanu sellele, mida oleks saanud ning saab tööohutuse seisukohast ette võtta, et sarnaseid juhtumeid edaspidi vältida. Kasulikke näpunäited jagub nii tööandjatele kui ka töötajatele. Tööelu portaal soovib kõigile turvalist töökeskkonda.

Mis juhtus

Töötaja pani täis prügikotti prügikonteinerisse. Prügikotis oli klaasikild, mis tuli tõstmise ajal kotist läbi ja vigastas töötaja kätt. Töötajal olid prügikoti teisaldamise ajal käes tavalised töökindad. Töötajal oli lõikamise tulemusena vasakus labakäes haav ja ta viibis vigastuse tõttu töövõimetuslehel 18 päeva.

Miks juhtus

Selle tööõnnetuse põhjuseks on teise töötaja poolt ohutusnõuete rikkumine. Ettevõttes on olemas juhend prügi sorteerimise kohta ja tulenevalt prügi sorteerimise korrast on olemas ka eraldi konteinerid klaasi jaoks. Õnnetus juhtus sellepärast, et kaastöötaja oli pannud klaasi valesse konteinerisse.

See õnnetus, mis tõi töötajale kaasa suhteliselt  pika töövõimetuse, oleks olnud väga lihtsalt ärahoitav, kui kõik töötajad järgiksid reegleid. Kui töötaja oma tegevusi hoolikalt läbi ei mõtle ja kehtestatud reegleid ei järgi võib tema ise või kaastöötaja viga saada.

Samalaadsete õnnetuste vältimiseks viis tööandja läbi täiendjuhendamise jäätmete sorteerimise ja selle olulisuse kohta. Lisameetmena väljastatakse töötajatele prügikottide käitlemiseks lõikekindlad kindad.

Foto: pixabay/cocoparisienne

Tagasi
Ka sorteerimata jäätmed võivad põhjustada tööõnnetuse
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks