Avaleht / Uudised

Eesti esimese sertifitseeritud Euroopa Ergonoomi kutse Eur.Erg. sai Triinu Sirge

14.06.2017


8-10. juuni 2017 Suurbritannias, Buxtonis peetud Euroopa registreeritud ergonoomide keskuse (Centre for Registration of European Ergonomists (CREE)) 51.-sel kohtumisel sai Triinu Sirge (MSc ergonoomika) esimesena Eestist Euroopa ergonoomi kutse Eur.Erg.

Sertifitseeritud Euroopa ergonoome leidub enamus Euroopa riikides. Tiitel Eur.Erg. peale nime näitab erialaspetsialisti professionaalsust. See annab tunnistust sellest, et isik on saanud erialase kõrghariduse, omandanud mitmeaastase praktika käigus vajalikud oskused ja kogemused, mis on kõik eelretsenseeritud CREE poolt.

Sertifitseerimisprotsessi aitas läbi viia Läti Ergonoomika Ühing (Latvian Ergonomics Society), eesotsas ühingu president Henrijs Kalkis, Dr.sc., Eur.Erg. Kokku on registreeritud üle 500 ergonoomi erinevatest Euroopa riikidest, kuid lisaks ka Austraaliast ja Aafrikast. Näiteks meie naaberriikidest on saanud ergonoomide pädevustunnistuse Soomest seitse ja Lätist neli ergonoomi. Reguleeritud pädevuse tunnustamine aitab kaitsta nii ergonoomika teenuse kasutajaid kui ka ergonoomi mainet, ühtlasi aitab see tõsta teenuse kvaliteeti.

Kes on ergonoom?

Ergonoom on erialase kõrgharidusega töötervishoiuspetsialist, kes viib läbi töökohtade ergonoomilist hindamist. Selle tulemusena oskab ergonoom soovitada töötajale personaalselt sobivaid töövahendeid ja kontorimööblit, arvestades tema kehamõõte.  Ergonoom aitab kaasa tervisliku, mugava ja ohutu töökeskkonna loomisele.

Mis on ergonoomika?

Ergonoomika on teadus inimesele kõige mugavamatest tegevusviisidest, töövahenditest ja töökeskkonnast, mis tagavad töötegevuse võimalikult suure efektiivsuse ja turvalisuse. Rohkem ergonoomikast loe Eesti Ergonoomide Ühingu (MTÜ ErgoEst) kodulehelt. Ergonoomikat saab õppida Eesti Maaülikoolis.

Allikas: Federation of European Ergonomics Society (FEES) – New ergonomists in the Eur.Erg. register.

Vaata lisaks ka Tööelu portaali teemalehte ergonoomiast

Ergoway.ee

Foto; pixabay/3dman_eu

 

.

 

Tagasi
Eesti esimese sertifitseeritud Euroopa Ergonoomi kutse Eur.Erg. sai Triinu Sirge
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks