Avaleht / Uudised

Tööinspektsioon kutsub osalema töökeskkonnaalastel tasuta koolitustel

06.02.2013
Tööinspektsioon pakub sel aastal töökeskkonnateemalisi koolitusi üle Eesti nii suuremates linnades nagu Tallinnas ja Tartus kui ka väiksemates kohtades nagu Kärdlas, Põlvas, Jõgeval ja mujalgi. Tööinspektsiooni koolitusi finantseerib Euroopa Sotsiaalfond ning need on osalejatele tasuta.


Tööinspektsioon korraldab tänavu üheksapäevaseid töökeskkonnaspetsialistide koolitusi, mis on mõeldud ettevõtete töökeskkonnaspetsialistidele, ning kolmepäevaseid väikeettevõtete esindajate koolitusi, mis on mõeldud kuni 50 töötajaga ettevõtete esindajatele, kes täidavad töökeskkonnaspetsialisti kohuseid.Koolituste lõpul peavad osalejad sooritama e-eksami. Üheksapäevase koolituse puhul tuleb lisaks teha ka viis e-kodutööd, sealhulgas ohutegurite, valgustuse, ergonoomika jms kohta.

„Igal aastal uuendatakse õppekavasid lähtuvalt kõige värskemast seadusandlusest,” kinnitas Marek Männik, Tööinspektsiooni koolituse koordinaator. „Õppekavades toimub vajadusel muidki muudatusi. Näiteks töökeskkonnaspetsialistide koolitusel suurendati tänavu ohutegurite ja riskianalüüsi teemade osakaalu. Lektorite hulgas on sel aastal ka Tööinspektsiooni enda inspektoreid, kel on praktilist kogemust.” Lisaks pikematele koolitustele korraldab Tööinspektsioon ka ühepäevaseid töökeskkonnaspetsialistide koolituse valikmooduleid, mis on mõeldud kogemustega töökeskkonnaspetsialistidele täiendavate teadmiste andmiseks. Käesoleval aastal on ühepäevaste koolituste uued teemad „Tööõnnetus ja kutsehaigus” ning „Sisekliima”.

„Näiteks sisekliima koolitusel käsitleb lektor ventilatsiooni ja temperatuuri küsimusi, selgitab hallituse tekkepõhjuseid jms. Koolitusel saab teadmisi, kuidas kujundada sellist sisekliimat, et töötaja tunneks ennast tööl hästi,” ütles Marek Männik. Enamik koolitusi on eestikeelsed, kuid toimub ka mitmeid venekeelseid koolitusi, eelkõige Narvas ja Jõhvis.

Tööinspektsioon alustas koolitustegevusega 2009. aastal. Möödunud aastal lõpetas Tööinspektsiooni koolitused kokku 719 osalejat üle Eesti, mida oli kavandatust märgatavalt rohkem. „Huvi oli suur, sellele andis hoogu meie koolituste hea maine ja suust-suhu reklaam: inimesed, kes on korra meie koolitustel osalenud, üritavad tulla kas ise uuesti või soovitavad meid tuttavatele töökeskkonnaspetsialistidele,” sõnas Marek Männik.

Lisainfot koolituste õppekavade ja toimumispaikade kohta leiab Tööinspektsiooni kodulehel siin. Samasse rubriiki lisanduvad edaspidi koolituste kuupäevad, registreerimisajad jms oluline info.
 
Lisainfo:
Evelin Kivimaa,
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
Tel: 626 9403, 5699 2324
Evelin.Kivimaa@ti.ee

 

Allikas: Tööinspektsioon

Tagasi
Tööinspektsioon kutsub osalema töökeskkonnaalastel tasuta koolitustel
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks