Avaleht / Uudised

Mitmekesisuse päev – 19. aprill

19.04.2017


Täna, 19. aprillil toimub mitmekesisuse päev

Millal ja mis on päeva eesmärk?

19. aprillil toimub Eestis järjekordne mitmekesisuse päev, mille eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korralda sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus!

Kaasa lööma ja üritusi korraldama on oodatud kõik Eesti ettevõtted ja organisatsioonid. Tööandjad kannavad olulist rolli võrdse kohtlemise põhimõtete eest seismisel, viies neid väärtusi kandvad sõnumid oma töötajate, klientide ja koostööpartneriteni. Seega loodame korraldajatena, et paljud tublid tööandjad panevad päeva õnnestumisele oma õla alla. Mitmekesisusega haakuvaid tegevusi võib samas läbi viia ka noortekeskustes, teatrites, koolides, kinodes, ülikoolides, klubides ja sõpruskondadeski!

Näiteks on varasematel aastatel kinod korraldanud mitmekesisuse teemaga haakuvaid eriseansse, Tallinna Kaubamaja Grupis on päeva hinnatud nii sõnas, kui lisatud näiteks kõigile ostutšekkidele mitmekesisuse päeva puhul tervituse, Advokaadibüroo LMP pakkus tasuta õigusabi tööalase diskrimineerimise ohvritele, Manpower külastas terve kollektiiviga meie lilleinstallatsiooni ning kajastas päeva väärtusi oma blogis, Töötukassas aga maitsti rahvusroogasid, prooviti ratastoolis toimetulekut või püüti tükikest aimu saada pimeda inimese maailmast, loe nende tegemiste kohta siit.

Ideed, mida sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis korraldada

Oleme koostanud tööriistakasti ideede ja ettepanekutega, mida mitmekesisuse päeva puhul korraldada oma töötajatele, koostööparteritele ja avalikkusele. Materjal on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, teha võib loomulikult palju muudki!

Mõned näited tegevustest:  sõnavõtud, arutelud, seminarid, töötoad mitmekesisuse teemal. Fotokonkurss töötajatele-õpilastele-partneritele mitmekesisuse teemal, temaatiline viktoriin või filmivaatamine. Ühine erinevate rahvustoitude valmistamine või tavapärasest mitmekesisem valik töökoha kohvikus. Mitmekesisuse teemalise infohommiku või seminari korraldamine koostööpartneritele. Koolitus võrdse kohtlemise, mitmekesisuse, inimõiguste teemal. Eelmisel aastal kutsuti veel näiteks ettevõttesse pimemassööre, Ladina-Ameerika tantsude õpetajaid ning üks organisatsioon kutsus ühislõunale oma büroohoones asuvad teised rentnikud, et koos mitmekesisuse teemat arutada. Kutsuge ka julgelt esinejaid ja valdkonna eksperte!

Rohkem infot leiad Inimõiguste Keskuse kodulehelt.

Allikas: Inimõiguste Keskus

 

Tagasi
Mitmekesisuse päev – 19. aprill
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks