Avaleht / Uudised

EU-OSHA toetab võitlust, et ennetada töökohal vähi teket

04.02.20134. veebruaril tähistatakse ülemaailmset vähivastast päeva, et suurendada teadlikkust vähist ning edendada vähiennetust ja -ravi.

Vähk on üle maailma surmapõhjuste seas esirinnas. Iga aasta sureb vähki ligi 8 miljonit inimest ning prognoositakse, et lähima 20–40 aasta jooksul vähidiagnooside ja -surmade arv kahekordistub. Ometigi on iga kolmas vähijuht ennetatav. Seetõttu on vähivastase päeva eesmärgiks inimeste üldise teadlikkuse parandamine ja vähki puudutavate eksiarvamuste kummutamine. Tänavuaastase vähi vastu võitlemise päeva motoks on „Vähk – kas teadsid, et...?". Päev keskendub ühele ülemaailmse vähivastase deklaratsiooni eesmärkidest – kahjulike müütide ja väärarvamuste hajutamisele vähist.

Euroopa Tööohutus ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) on samuti toetamas võitlust, et ennetada kutsetööga seotud vähki. 2012. aasta septembris korraldas EU-OSHA Saksa töö- ja sotsiaalministeeriumi büroos Berliinis seminari pealkirjaga „Kantserogeenid ja kutsetööga seotud vähk”. Seminaril tehtud põhijäreldus oli, et üha teravam on vajadus kindlaks määrata sellised haavatavad ja varjatud rühmad, kelle kutsealane kokkupuude vähiriskide ja kantserogeensete protsessidega ei ole ametlikes kokkupuuteandmetes ja sekkumisstrateegiates piisavalt esindatud. Vähki põdevaid töötajaid tuleb toetada sihipäraste töölenaasmise strateegiatega. 

Laadige alla seminari „Kantserogeenid ja kutsetööga seotud vähk” kokkuvõte.

Rahvusvaheline vähivastane liit (Union for International Cancer Control, UICC) kutsub sel päeval kõiki allkirjastama vähivastast deklaratsiooni. Deklaratsiooni saab allkirjastada UICC veebilehel: www.worldcancerday.org/declaration/sign-world-cancer-declaration

Vaata ka:


Allikas: EU-OSHA; terviseinfo.ee 

 

Tagasi
EU-OSHA toetab võitlust, et ennetada töökohal vähi teket
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks