Avaleht / Uudised

Euroopa Komisjon pöörab tähelepanu juuksurite kutsehaiguste ennetamisele

01.02.2013Euroopa Komisjon eestvedamisel ja finantseerimisel on algatatud projekt „Safehair”, mis pöörab tähelepanu juuksurite kutsehaiguste ennetamisele.

SafeHair 2.0 on veebipõhine e-õppe platvorm, kust saab informatsiooni nahahaigustest ja nende ennetamisest. E-õppe eesmärk on teavitada tudengeid naha kaitsmise meetmetest ja õpetajatele anda lisalugemist loengute ettevalmistamiseks. Tööandjatel ja töötajatel mõista ja hinnata juuksurite töökohtadel esinevaid riske ning kasutusele võtta sobivaid meetodeid nende ennetamiseks. Veebilehe abil püütakse pöörata tähelepanu juuksurite kutsehaiguste ennetamisele Euroopas ning propageerida ohutuid töökohti.

Juuksuritel üle kogu Euroopa esineb sageli tööst põhjustatud nahahaigusi, mis on tekkinud vee ja kemikaalide kokkupuute tagajärjel. Juuksurite töökohal esineb ka tihti riske, mis on seotud sundasendite, libisemise ja komistamisega. Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur toetab veebipõhise riskihindamise projekti arendamist koos OIRA projektiga. Hetkel on mitmed rahvusvahelised organisatsioonid välja töötamas analoogseid veebi põhiseid riskihindamisvahendeid juuksurite töökohtade hindamiseks. Küpros on juba välja töötanud oma versiooni, Belgia, kreeka ja Portugalis.

  • Vebileht "Safehair" on kättesaadav siit.
  • OIRA projekt on kättesaadav siit.

    Allikas: EU-OSHA
     
Tagasi
Euroopa Komisjon pöörab tähelepanu juuksurite kutsehaiguste ennetamisele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks