Avaleht / Uudised

Virumaal esitatud töövaidluste arv on eelmisel aastal kahanenud

31.01.2013Tööinspektsiooni Ida inspektsiooni töövaidluskomisjonidele esitati 2012 aastal kokku 394 avaldust, mis oli 104 avalduse võrra vähem, kui 2011 aastal.

Jõhvi töövaidluskomisjoni juhataja Heli Laidro sõnul vähenenud töövaidluste arv on seotud kõigepealt tööpuudusega Virumaal. „2012. aastal tõusnud vormistamata töötavate inimeste pöördumised töövaidluskomisjonide poole. Samuti on märgatav, et töötajad ja tööandjad tänapäeval on rohkem haritud ja kogenud tänu Tööinspektsiooni juristide tööle, kes abistavad kodanikke nii telefoni teel kui ka vastuvõtuajal kohapeal“, lisal Laidro.

Valdava osa esitatud avaldustest esitasid töötajad: nimelt 353 avaldust. Lahendatud töövaidlusasjadest nõue oli rahuldatud 126 korral, nõue oli osaliselt rahuldatud 112 korral ning 59 korral nõue jäeti rahuldamata. Ülejäänud juhtumid on seotud avaldaja mitteilmumisega istungile või avaldaja loobumisega oma nõudest.

„Avaldaja loobumine oma nõudest tihtipeale seotud jõudmisega kompromissini, mida töösuhete osapooled jõudsid saavutada enne või istungi ajal“, - märkis Laidro.

Sagedamini  esinevaks nõudeks oli jätkuvalt töölepingu lõppemisega sissenõutavaks muutunud summade nõuded ning järgnesid töölepingu ülesütlemise tühisuse tuvastamise nõuded.

Täiendav info:
Olga Kurdovskaja
Ida Inspektsiooni teabespetsialist
Tel 3371194,  56230269
olga.kurdovskaja@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 

Tagasi
Virumaal esitatud töövaidluste arv on eelmisel aastal kahanenud
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks