Avaleht / Uudised

Äsja avaldati tööinspektorite uus Euroopa juhend ränidioksiidi tolmust

31.10.2016


Kõrgemate tööinspektorite komitee ja Madalmaade tööministeerium (tööinspektsioon) avaldasid riiklike tööinspektorite juhendi, mis käsitleb töötajate riske, kes puutuvad ehitusplatsil kokku sissehingatava kristalse ränidioksiiditolmuga.

Sissehingatavat kristalset ränidioksiiditolmu leidub Euroopa Liidu mitmesugustel tööstussektori töökohtadel. On teada, et kristalne ränidioksiiditolm tekitab raskeid haigusi, näiteks silikoosi, kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust ja kopsuvähki. See juhenddokument keskendub ehitustööle, sest sissehingatav kristalne ränidioksiiditolm on Euroopas laialt levinud ning võimalik kokkupuuterisk on suur ja võib puudutada suurt arvu töötajaid.

Juhend annab riiklikele tööinspektoritele sissehingatava kristalse ränidioksiiditolmu kohta taustteavet, määratleb terviseriskid, õigusraamistiku ja kontrollimeetmed ning pakub mitmesuguseid ülesandelehti. Soovitatakse võimalikke meetmeid juhtudeks, kus sissehingatavast kristalsest ränidioksiiditolmust tulenev terviserisk võib olla suur, keskmine või väike, sõltuvalt tööandja võetud kontrollimeetmete ulatusest ja tasemest inspektsiooni ajal.

Allikas: EU-OSHA 

Tagasi
Äsja avaldati tööinspektorite uus Euroopa juhend ränidioksiidi tolmust
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks