Avaleht / Uudised

Riias toimunud konverents pööras tähelepanu töökeskkonnapoliitika tulevikusuundadele

15.01.2013Riias eelmise aasta 6.–7. detsembrini toimunud töötervishoiu ja -ohutuse konverents „Poliitikast praktikani” tegi tagasivaate valdkonna poliitikatele viimase kümnendi jooksul ning andis osalejatele võimaluse arutleda uute suundade üle töötervishoius ja -ohutuses.

2012. aastal möödus kümme aastat sellest, kui Lätis jõustus uus töötervishoiu ja ohutuse seadus. Sellest tulenevalt oli esimesel konverentsipäeval fookuses valdkonna areng korraldajamaal Lätis, kuid ülevaade anti ka Euroopa Liidu töötervishoiu ja -ohutuse strateegiast ning töökeskkonna olukorras Eestis, Leedus, Venemaal ja Soomes.

Eraldi plenaarsessioon oli pühendatud tööinspektsioonide tööle. Eesti Tööinspektsiooni tööst andis põhjaliku ülevaate Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisberg. Erilist huvi pälvisid e-rakendused, mis teiste osalejate jaoks olid uudsed.

Päeva teine pool oli pühendatud teadusuuringute tulemuste esitamisele, esinejate hulgas olid ka Tallinna Tehnikaülikoolist professor Piia Tint ja Tartu Ülikoolist dotsent Eda Merisalu.

Teisel konverentsipäeval esitasid oma teadusuuringute tulemusi ja kogemusi praktikast teiste seas töökeskkonnaeksperdid Tšehhist, Kaasani Riiklikust Meditsiiniülikoolist, Soome Töötervishoiu Instituudist, Läti Stradinši ülikooli töötervishoiu ja keskkonnatervise instituudist. Eraldi sessioon oli pühendatud ergonoomikale. 

Toimus ka plenaarsessiooniga, mille teemaks oli töökoha stress ja töötaja heaolu ning konverentsi lõpetas tulevikku vaatav sessioon teemal „Töötervishoiuteenused – kuhu lähete?”.

Konverents oli harukordselt huvitav – osalejaid oli enam kui kümnest riigist väga erinevatest töötervishoiu ja -ohutusega tegelevatest institutsioonidest. Eestist osalesid konverentsil töötervishoiuarstid, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli doktorandid ja õppejõud ning Tööinspektsiooni ja Terviseameti esindajad.

Konverentsi võõrustas Riia Stradinši ülikooli Tööohutuse ja Keskkonnatervise Instituut professor Maija Eglite juhtimisel. Konverentsi kokku võttes tõdes Eglite, et hinnates senitehtu tulemuslikkust töötajate tervise hoidmisel ja edendamisel, on võimalus jätta seljataha vähetõhusad tegevused ning rakendada ellu uusi, tõenduspõhiseid, majanduslikult tulusaid praktikaid, et võimaldada kõikidele töötajatele tervislikud töötingimused ja eluviis. 

Mari Järvelaid
Töötervishoiu büroo
Terviseamet

Tagasi
Riias toimunud konverents pööras tähelepanu töökeskkonnapoliitika tulevikusuundadele
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks