Avaleht / Uudised

Kas puhkus pikeneb ka siis, kui riigipüha jääb nädalavahetusele?

21.08.2016


Postimehe Tarbija24 rubriigis on lugeja küsinud, kas puhkus pikeneb ka siis, kui riigipüha jääb nädalavahetusele. Vastab tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Plangi:

Kõik oleneb sellest, kuidas puhkus on määratud või kuidas puhkuseavalduses on soovi avaldatud. Kui puhkus on määratletud perioodina (nt 15.08-21.08), siis tuleb ka nii puhkust kasutada. Automaatselt puhkus ei pikene, lihtsalt peab mõistma, et reaalne põhipuhkuse päevade arv, mida töötaja sel perioodil kasutab on kuus, kuna riigipüha ei loeta põhipuhkuse päevaks.

Kui töötaja teeb aga näiteks avalduse, et soovib kasutada seitset kalendripäeva põhipuhkust alates 15.08, siis on tema viimaseks põhipuhkuse päevaks 22.08 ning 23. augustil peab töötaja tööle naasma.

Seega on põhipuhkuse ajakava kinnitamisel või põhipuhkuse avalduse tegemisel oluline selgelt oma soovi väljendada ning vajadusel tasub see üle rääkida, et eripooltel ei oleks põhipuhkuse kasutamisest erinevat arusaama.

Allikas: postimees.tarbija24.ee

Foto: Flickr/Cholet

Tagasi
Kas puhkus pikeneb ka siis, kui riigipüha jääb nädalavahetusele?
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks