Avaleht / Uudised

Kasuta võimalust - toetus töökeskkonna parandamiseks

09.01.2013Sotsiaalministeerium koostöös SA Innove ja Euroopa Sotsiaalfondiga on avanud taotlusvooru väikeettevõtetele eesmärgiga parandada tööelu kvaliteeti, sh töötajate tööga seotud tervisekahjude vähenemine tööõnnetuste ja kutsehaiguste näol.

Erinevad uuringud on näidanud, et just väikeettevõtete juhtide seas on töökeskkonna-alane teadlikkus madal ja mitmete nõuete täitmine on neile rahaliste vahendite vähesuse tõttu keeruline. Taotlusvoorust toetatakse töökeskkonna riskianalüüsi läbiviimist, mis sisaldab töökeskkonna ohutegurite (nt valgustus, müra, vibratsioon, tolm jm) parameetrite mõõtmist, lisaks on võimalik suunata töötajaid projekti raames ka tervisekontrolli.

Projektitaotlusi võivad esitada kõik kuni 49 töötajaga Eesti äriregistris registreeritud äriühingud või füüsilisest isikust ettevõtjad. Toetust antakse ühele projektile minimaalselt 500 eurot ning maksimaalselt 10 000 eurot. Taotleja peab omalt poolt panustama vähemalt 30% omafinantseeringut. Toetust taotleva ettevõtte tööelu kvaliteedi parandamise projekti kestus võib olla kuni 9 kuud.

SA Innove võtab taotlusi vastu kuni 30.09.2014 või kuni taotlusvooru eelarve vabade vahendite lõppemiseni.

Täpsem info avatud taotlusvooru kohta asub SA Innove lehel.

Rohkem teavet töökeskkonna riskianalüüsi, ohutegurite ja tervisekontrolli kohta saad lugeda tööelu portaalist.

Armo Vask
Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja
Tel: 6269  304; 56 815 708

Allikas: Sotsiaalministeerium 


 

Tagasi
Kasuta võimalust - toetus töökeskkonna parandamiseks
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks