Avaleht / Uudised

Saaremaal hukkus kõrgelt trepilt kukkunud valvur

03.01.20133. jaanuari hommikul leiti Saaremaal Kaarma vallas surnuna 77aastane valvurina töötanud mees. „Ilmselt oli valvur kukkunud 2, 5 m kõrgusel oleva soojaku  trepilt, peaga vastu trepi ees olnud kiviplaati,” ütles juhtumit uuriv tööinspektor Rein Nelis.
 
Hukkunud valvur töötas osaühingus RTS Infraehitus, mis teostab töid prügila ümbersorteerimise objektil Saaremaal Kaarma vallas Kudjape külas.
Valvuri tööruum asus 2,5 meetri kõrgusel, kuhu viis trepp. Trepp ja platvorm, mis viisid soojakusse, olid kohapeal ise valmistatud. „Arstlik ekspertiis näitab, kas selle allakukkumise võis põhjustada terviserike. Ent ka isevalmistatud trepil puudus üks käsipuu ja platvorm oli ohtlikult väike – ukse avamisel seal praktiliselt enam inimesele ruumi ei olnud,” ütles tööinspektor Rein Nelis. „Mõistlik oleks, et isevalmistatud trepid ja platvormid oleksid valmistatud ehitusinseneri projekti kohaselt.”
Tööinspektsiooni esialgsetel andmetel hukkus möödunud aastal tööpostil 13 inimest, lisaks on veel täpsustamisel kahe surmaga lõppenud õnnetuse asjaolud.
 
Lisainfo:
Evelin Kivimaa,
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist
Tel: 626 9403, 5699 2324
Evelin.Kivimaa@ti.ee

Allikas: Tööinspektsioon 
Tagasi
Saaremaal hukkus kõrgelt trepilt kukkunud valvur
Võta ühendust

Teksti suurus

Reavahe suurus

Kontrastsus

Ligipääsetavusest

Tooelu.ee loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.

Loe lisaks